Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 09:42
becia8311 becia8311 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 1
Domyślnie proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu.


od 8 dni jestem na encortonie, pięć dni byłam w szpitalu (Instytut hematologii) tam dostawałam dożylnie Solu Medrol 80mg na dobę, w domu przyjmuję encorton 90mg na dobę, narazie mam przepisane na 4 tygodnie, jeśli badania będą dobre po tych czterech tygodniach będą mi go odstawiać, jeszcze nie wiem w jakiej dawce. Mam stwierdzoną małoplytkowość. W chwili obecnej czekam na wyniki badań potwierdzające u mnie małoolytkowość autoimmulogiczną, a do tego zespół antyfoslipidowy i kolagenoza. Badania te sa w trakcie opracowania w Instytucie.
Nie mam pojęcia czy to jest duża dawka encordonu czy nie. Wiem natomiast jakie mogą być skutki jego przyjmowania. Już mam problemy ze spaniem, skurcze w łydkach (w nocy), w oczach robia mi sie żarówki.
Czy te objawy będa tylko przejściowe?
Jestem wogóle nerwusem, ale takim który trzyma wszystko w sobie. Boje się ze po tym leku, stane się wybuchowa czego bardzo bym nie chciała. Moja rodzina uważa mnie za opanowana osobę, optymistkę, kochająca spokojna matke i żonę. Bardzo bym nie chciała aby to się zmieniło po 17 latach.byłam i jestem szczęśliwa z rodziną.
Na dodatek wszystkiego mam nadwagę przy wzroście 164 cm ważę 96 kg, to moja wina lubie dobrze zjeść, zwłaszcza mięso,masło,chleb, kluski itp., nie przepadam za słodyczami, jadłam co podpadło w danej chwili pod ręke, zwłaszcza najadałam się późnym wieczorem po pracy przed telewizorem. Lekarze zalecili mi z wykszyknikiem redukcję masy ciała i to jak najszybciej. Czy przy encortonie jest to wogóle możliwe???????????. Odkad jestem w domu przeszłam na dietę 1000 kcal, nie jem prawie wogóle tłuszczów, tylko dziennie 100-200g ryby chudej, lub pierś z idyka, wołowine cielęcinę. dużo warzyw, chleb chrupki Wasa 2 kromki dziennie, mleko odtłuszczone 0% 150ml dziennie, sok pomidorowy, kefir i jogurt naturalny ok 150ml dziennie, z owoców tyko arbuz lub melon 100g, oraz grejfrut, dużo zieleniny (natka, koperek, sałata, kapusta pekińska, zioła i przyprawy zasadziłam aby były świerze
no i woda ok 4 litrów dziennie. Niestety jem tylko 4 razy dziennie a nie 5. Staram się tak ustalic godziny posiłków aby nie kolidowały z moja praca do której za miesiąc moze wrócę. Cały czas liczę kalorie, tłuszcze, weglowodany (sumuję po ostatnim posiłku), niestety nie jestem jeszcze wprawiona w układaniu mojego jadłospisu, nie zjadam całych 1000 kcla, raczej ok.800. Czy taka dieta nie zaszkodzi mojemu organizmowi???? który i tak szwankuje, no i biorę te sterydy.
Jecze mam jedno pytanie bardzo dla mnie ważne a z lekarzem będę miała kontakt dopiero za cztery dni i też napewno o to się jego zapytam.
Mam przepisany encorton w dawce 2 i pół tabletki rano (50mg) rano i 2 tabletki (40mg) wieczorem. Czy robi róznice jeśli bym całe 90mg przyjmowała rano. Dowiedziałam się, że wówczas jest szansa iż, nie będę miała tak dużej twarzy i szyji co niestety jest najszybciej i najbardziej widocznym zewnętrznie skutkiem przyjmowania encortonu.
Proszę jeśli znacie choć jedną odpowiedż na moje którekolwiek z pytań piszcie. Bo mój optymizm, zaczyna mi odchodzić, staje się jakaś przygaszona, zniknął uśmiech z mojej twarzy który gościł tam zawsze i którym nawet w ciężkich chwilach zarażałam innych.
becia8311@wp.pl, gg 4956759
Odpowiedź z Cytowaniem