Wyświetl Pojedyńczy Post
  #115365  
Nieprzeczytane 19-10-2018, 15:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał maja59.
Ziobro postanowił przeanalizować
"Trybunału Sprawiedliwości UE zdecydował o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku KE w tej sprawie. Chce m.in. przywrócenia wysłanych na emeryturę sędziów. Decyzja zabezpieczająca, tzw. środki tymczasowe, obowiązuje państwo członkowskie natychmiastowo po jej wydaniu".
https://fakty.interia.pl/polska/news...ampaign=chrome
A my jesteśmy jeszcze państwem członkowskim?
Mam coraz większe wątpliwości.
Ponadto mam pewne przypuszczenie, które mnie od pewnego czasu uporczywie nęka. Otóż podejrzewam wbrew coraz powszechniejszym podejrzeniom, że nie będzie żadnego Polexitu na wzór Brytyjczyków.
Bo do tego potrzebna jest pewna głęboko ugruntowana kultura polityczna - referendum, wypowiedzenie umowy, ngocjacje co do warunków wystąpienia ze wspólnoty oraz rozwiązania członkowstwa, a do czasu definitywnego rozstania, respektowanie wzajemnych zobowiązań, umów i standardów, bo wiedzą, że przyjdzie jutro i trzeba będzie jakoś dalej obok siebie żyć.
W naszym przypadku zostanie zastosowana metoda praktykowana w kraju od 3 lat czyli metoda faktów dokonanych, a jakby coś, to "nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie?"
A jeśli Unia straci cierpliwość i nas na zbitą twarz w kierunku wschodnim, to zawsze można podnięść wrzask, że znów nas zdradzili. A co szkodzi wbrew faktom, wbrew prawdzie ?
Przecież za sprawą 6mln rodaków wiemy już, że nico !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem