Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 05-10-2008, 16:52
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
z głosem sceptycznym, za co mi się oberwie

Doszłam do wniosku po przeczytaniu apelu i stronki senatora (oświadczenia się nie otwierają), że senat się nudzi i wyszukuje sobie zajęcie, a raczej szykuje je seniorom dając im złudzenia, że kogoś w ogóle ich los obchodzi.

Proszę sobie przypomnieć akcję pewnej gazety codziennej, która skrzętnie zbierała podpisy emerytów pod petycją, aby zwolnić ich z płacenia podatku od świadczeń, co nawet z ekonomicznego punktu widzenia miało sens, bo jest to przerzucanie pieniędzy z lewej do prawej kieszeni, a generuje niepotrzebne koszty. Nie o to tym razem chodzi.
Gdzie był wtedy pan senator?
Co zrobił w tej sprawie?
Nie słyszałam, a jeśli zrobił, proszę o informacje, ponieważ jakoś nie dotarły do mnie wieści na ten temat.

Wspieram wirtualnie działania Forowiczów wszelkich, życzę powodzenia, ale do akcji się nie włączę, bo kiepski to senator, który nie orientuje się, jak żyją polscy seniorzy, i "uśmiechami" do nich pragnie zapracować na ewentualną kolejną kadencję lub zbiera informacje dla syna, studenta psychologii?

Wyzłośliwiam się?
Być może, choć nie z powodu pogody (słonko całą gębą się śmieje)... jakoś tak nie ufam temu przedsięwzięciu.
Nic Ci się Polu nie oberwie. Masz święta rację. Może tylko mylisz się w tej kwestii, że apel to nie wynik nudy, lecz światowego dnia?, tygodnia?, miesiąca? seniora i coś trzeba było zrobić, by odfajkować swój udział.
Ale z drugiej strony, zapytam ile osób wchodzi na forum dziennie? Zapisane to jest na dole strony głównej. A są to potencjalni wyborcy, czyż nie?
Poza tym, nikt się o nas nie upomni, jeśli sami tego nie zrobimy? Może nasza siła przebicia jest słaba, ale nie ma co rezygnować zanim się nie sprawdzi! Wszak nie wymaga to jakiegoś ogromnego wysiłku.