Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 16-08-2007, 09:13
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Sunshine

Cytat:
Napisał Sunshine
Tak się złożyło, że jak dotąd, w moim życiu nie zaznałam prawdziwej biedy,która podobno, jedynie, uczy sztuki oszczędzania.
Niedostatek a nawet bieda uczą wielu wartościowych rzeczy-ale jak pisuje Feliks-to temat na osobny wątek.
Cytat:
Napisał Sunshine
jeszcze pracuję by oddalić od siebie wizję "zaciskania pasa" bo tego nie umiem i nie wyobrażam sobie że kiedyś będę musiała się nauczyć.
Nie jest tak przerażające, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Ustaw przed sobą drabinę potrzeb i schodź coraz niżej. Ostatnich stopni nie da się już usunąć. Ich zabezpieczenie stanowi absolutny priorytet.
Cytat:
Napisał Sunshine
nie potrafię odmówić sobie kupna ładnej ,dobrej gatunkowo rzeczy która "wpadnie mi w oko" chociaż nie jest mi koniecznie potrzebna.
I tak trzymaj, jak długo starcza Ci kasy. Potem się pomyśli, poćwiczy, przyzwyczai.
Cytat:
Napisał Sunshine
... to jest właśnie mój problem,jak coś mnie urzeknie,nie ma rady albo to kupuję i mam wyrzuty sumienia albo nie kupuję żadnego substytutu.
Ciuchami nie zaprzątam sobie głowy, bo dla mnie stanowią jedynie ochronę przed zimnem i ludzkim wzrokiem, natomiast co do niektórych rzeczy podzielam Twoje stanowisko. W jakimś stopniu podchodzę tak do przedmiotów, które mają ze mną mieszkać.
Odpowiedź z Cytowaniem