Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #49  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 15:36
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Można się przestawić, ale ja lubię gotować
cóż, jakieś straty musza być, w końcu to rewolucja , na gazie albo na energii elektrycznej zaoszczędzisz

Cytat:
Napisał Ojanna
Powiedz czy przy swojej chorobie sama doszłaś do tego jaką dietę stosować, czy miałaś szczęście trafić na lekarza, który to zasugerował?
Lekarz też, kazał mi przejść na warzywka i kaszeczki (mój przewód pokarmowy nadawał się na złomowisko), sama chciałam bardzo schudnąć z powodu kłopotów z kolanami i kręgosłupem, na to pan doktórek nie wpadł, napychał mnie przeciwbólowymi... jeszcze córka, syn..... pomijając rodzinę, zawsze miałam tego typu zainteresowania, po raz pierwszy przeszłam na wegetarianizm w 1981 roku (kartki na mięso )
Ale to była zła dieta, za dużo słodyczy i nabiał. Moje dzieci dopóki nie odwiedzały babci na dłużej i nie poszły do szkoły były wegetariańskie, sama też je nieco przestawiłam - chodziło o szkołe i społeczność szkolną, kiedy urosły same podjęły decyzję i rzuciły się na weganizm.

Cytat:
Napisał Ojanna
Rawolucja - super. Latem się przymierzę
o tak, latem jak najbardziej, zwlaszcza późnym ale juz teraz można jeden posiłek dziennie zrobić sobie całkowicie surowy

Cytat:
Napisał Ojanna
Kotlety z kaszy jaglanej z ciecierzycą i naany pikantne dziś na obiad
No tak, uwielbiam cieciorkę. Mnie sie dzisiaj nie chce gotować, chlebek na zakwasie plus ciemna fasolka z pomidorami z puszki, mlekiem kokosowym, przyprawami i chińskim sosem z torebki, wygodnictwo do kwadratu (zrobiłam na kilka dni i jeszcze jest)... poza tym wpada znajomy z naprawionym kompem i chcę mu dać coś, a nie miałam czasu

Bardzo interesujący artykul - gdyby ktoś chciał nagle zadbać o siebie i potraktował to hobbystycznie, niezła zabawa
http://www.newsweek.pl/polska/talerz...30074,1,1.html

cyt:
"W walce z nowotworami lekarze i naukowcy wciąż odnoszą więcej porażek niż sukcesów. Nowe terapie okazują się nie tak skuteczne, jak się spodziewano, nowo odkryte geny raka mogą pomagać w leczeniu, ale tylko niektórych chorych. W tym wszystkim optymistyczne jest jedno - rak, który nie daje się niekiedy zabić za pomocą tak ciężkiego działa jak chemio- czy radioterapia, może skapitulować, jeśli odpowiednio wcześnie sięgniemy po lekką broń.

Jej rolę pełni niskotłuszczowa, prawie bezmięsna dieta, w której główne miejsce zajmują warzywa, owoce, kasze, zboża, przyprawy i zioła. Nowe badania wykazują, że sprawdza się ona nie tylko w zapobieganiu nowotworom, lecz także w hamowaniu rozwoju raka na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie daje on jeszcze żadnych objawów. Ostatnio naukowcy zaczęli się nawet zastanawiać, czy składniki zawarte w pożywieniu mogłyby wspomagać leczenie zaawansowanych nowotworów. Oczywiście żadna dieta nie zastąpi tradycyjnej terapii, ale z najnowszych badań wynika, że może znacznie zwiększać skuteczność leczenia.

Największym entuzjastą zastosowania diety w krucjacie przeciw nowotworom jest dr Dean Ornish z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Od wielu lat bada on zależności między trybem życia a chorobami i szokuje naukowy świat zaskakującymi wynikami. Najpierw całą uwagę skupiał na profilaktyce chorób kardiologicznych (udało mu się m.in. wykazać, że niskotłuszczowa dieta, niewielka dawka ruchu i relaks powodowały cofanie się choroby wieńcowej). Potem rozpoczął bezprecedensowe badania onkologiczne, w których wzięło udział 93 mężczyzn z rakiem prostaty, rozpoznanym we wczesnej fazie. Na tym etapie rozwoju nowotwór nie zagrażał życiu pacjentów, dlatego chcieli oni odwlec w czasie operację i obciążającą chemioterapię.(...)'


reszta pod linkiem, dosyć długa


Cytat:
Napisał Ojanna
Uwielbiam ten wątek!
Miło mi.
Jestem tu też dlatego, że nie mam w swoim otoczeniu zbyt wielu rówieśników entuzjastów, tj nie mam wcale - tak dla dokładności. Sama młodość, fajnie, można powampirzyć nieco.... ale.... miło jest spotkać na świecie kilka dusz nadających w podobnych motywach

Ostatnio edytowane przez rebelio : 20-01-2012 o 16:00.
Odpowiedź z Cytowaniem