Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1071  
Nieprzeczytane 05-11-2019, 17:11
Jewka52's Avatar
Jewka52 Jewka52 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Polska
Posty: 2 870
Domyślnie

Cytat:
Martyna ;
Ustroń to moje ulubione miejsce ...
W lipcu i sierpniu tego roku, tam byłam, odwiedziłam, a po powrocie do domu zatęskniłam.
Miejsce w którym sobie odpoczywałam to właściwie nazywa się Ustroń - Jaszowiec. Kilka przystanków autobusowych za centrum miasta.


No tak pisałyśmy o tym latem ...ja byłam w czerwcu w Jaszowcu
i było bardzo upalnie ..to za miastem świetnie się wypoczywało nad Wisłą .
Teraz zatrzymamy się w centrum
i jak pogoda dopisze to będziemy relaksowały się
w plenerze z ładnymi widokami




Z Czantorii widać te ''Piramidy'' ..
swoista wizytówka Ustronia
i w jednej z nich się zatrzymamy na kilka dni
...
Cytat:
Właśnie na przykładzie architektury najlepiej uwidacznia sie przewaga "centralnego planowania" nad wolną amerykanką, nazywana wolnym rynkiem. W PRL-u postanowiono zbudować ośrodek w górach więc zrobiono to KOMPLEKSOWO. Spójnie architektonicznie, wg projektu jednego urbanisty. Z całą infrastrukturą - szpital, sanatoria, domy wypoczynkowe, sklepy, kino, boisko i basen. Przyszedł czas kapitalizmu nuworyszy i zaczęła się epoka koszmarów. Ktoś wybuduje sobie domek szwedzki, kto inny wiklasycystyczny. I już mamy estetyczny śmietnik i triumf bezguścia. Niestety, w gospodarce przestrzennej wolny rynek to najgorsze co może nas spotkać, bo zmiany sa względnie trwałe a efekt szpeci otoczenie wszystkim a podoba się tylko jednej osobie, baranowi z pełnym portfelem, który to otoczenie oszpecił swoim brakiem gustu.
Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1..._Ustroniu.htmlllę toskańską a jeszcze inny postawi obok pałac


Wklejam ten tekst bo problem o którym tu mowa jest obecnie w Zakopanym ...i na Krupówkach występuje ten ..
Cytat:
estetyczny śmietnik i triumf bezguścia.
__________________

.”Nie można pytać o sens życia, można mu tylko sens nadać.”
Romain Gary
Odpowiedź z Cytowaniem