Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7  
Nieprzeczytane 17-05-2010, 10:44
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Odchylanie codzienne palucha(weż gumkę zaczep o oba paluchy i odciągaj obie nogi od siebie..gumka odciąga palce…jaknajczęście w ciągu dnia np. podczas oglądania TV, czytania, obierania ziemniaków…..dobrze jest wg Tombaka i nie tylko smarować kostki jodyną kiedy ćwiczymy….Inne ćwiczenie…szpulkę od nici włożyć miedzy paluch a drugi palec i tak trwać podczas siedzenia…..bardziej prosty sposób wkładac między paluch i palec drugi niędzy nogę od stołu i tak trzymać i jeść np. kolację…
Na noc wkładać wkładki, aparaciki(dostępne w sklepach med., aptekach…u producenta)
Masować receptory tarczycy i gruczołów limfatycznych(zobacz na mapkę recepto®ów w stopie)
W ciągu dnia nosic klin na haluksy (sholla)
Dodatkowo…istnieje jedyne w Polsce Stowarzyszenie Zdrowych Stóp K Lewandowicza w Ustce( w 96 roku kończyłam tam jedne ze swoich kursów)….wejdz na jego stronę i doczytaj…warto….tyle mogę Ci pomóc.Jeśli chodzi op akupunkturę, pomozę , ale doraźnie, potem ból wróci…tutaj trzeba pracy do końca w zasadzie życia….takiej jak wyżej.
Alternatywą jest operacja…jedni zadowoleni inni bardzo nie, z dodatkowymi ubocznymi historiami, odnowieniami….wybór do Ciebi należy….….bo tę narośl, można uciąć, ale może być róznie….wybór do Ciebie nalezy...
Malwinko jesteś nieoceniona, bardzo dziekuję

zastosuję jak najszybciej Twoje wskazówki,
operacja nie wchodzi w rachubę, po prostu jestem tchórz i już

Cha_ga, Dziewiątka dzięki za wsparcie, zawsze miło w grupie,
czy bardzo niewygodnie chodzi się z korektorami ?

i rozumiem, że koniec z eleganckimi butkami
P.S
coś mi sie kołacze nazwa "kozieradka', ale co to za ziółko i jak stosowac pojęcia nie mam,
nawet nie wiem czy mogłoby mnieć zastosowanie do zahamowania halluksów?
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł " - Gabriel Garcia Marquez
Odpowiedź z Cytowaniem