Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 14:55
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.

Przepraszam Cię, spróbuj pomyśleć, jak Ty byś się czuła będąc na jej miejscu i podejmij decyzję. Dla mnie przodkowie, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, stan posiadania zasługują na najwyższy szacunek i troskę. Dla babci zapewne bardziej liczy sie obecność bliskiej osoby niż standard, w którym będzie dopełniac swojego kresu. Trzymam kciuki za Twoją (Waszą) decyzję i za babcię. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem