Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 31-10-2008, 08:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Dziękuję koleżance naszej kochanej,że zadzwoniła i przypomniała mi o tym programie.
Zaduszki się zbliżają i może czas chociaż małą chwilkę poświęcić naszym rodakom z Kresów.Ksiądz Isakowicz -Zaleski ,duszpasterz Ormian ,powiedział : kresowiacy z Wołynia zostali zamordowani dwa razy .Raz siekierami ,a po raz drugi - zapomnieniem.

Mam takie zdjęcia w albumie Rodziców.Domy z gankami,roześmiane kobiety i mężczyźni z wąsami.I dzieci....dzieci ...dzieci.
Ich nie ma.I myślę,że najgorzej umierali mężczyźni.Bo zanim umarli ,musieli patrzeć jak oprawcy wieszają ich dzieci na bramach wjazdowych i gwałcą ich żony,potem z lubością je mordując.
Nasz prezydent w Jedwabnem kajał się gorąco,składając wieńce.Naszym ,ambasador Ukrainy nawet wiechcia nie złożył.
I jak powiedział ksiądz Isakowicz: kto dziś pamięta o rzezi Ormian? Nikt.A za chwilę kto wspomni 60.000 kresowiaków z Wołynia.
I w sumie cieszę się,że Juszczence tak źle się wiedzie ostanio.Bo on - to nacjonalizm ukraiński.I być może racja stanu przemawia za tym,aby wiązać się z bandytami,ale rozum i serce wzbrania się przed tym.
Odpowiedź z Cytowaniem