Wyświetl Pojedyńczy Post
  #173  
Nieprzeczytane 17-01-2020, 12:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Stefan]Pluto!
Cytat:
Tak, są dopłaty. Maksymalnie 37,5 tysiąca i tylko do tańszych marek.
(na pewno nie do takiego super-modelu Tesla 3, jaki pokazała Martynka).
ale jak najtańszy to 100 tys. złp to komu dopłacać...
Tutaj zgadzam się z Tobą. Że najekologiczniej by było.
Cytat:
Ale pomyślano już o tym. I to dawno. Żeby spalinowe i "ropniaki" wyeliminować z miasta,
by nie zanieczyszczały nam powietrza. Takie firmy jak HydroGen (GM), BMW, MAN czy Mercedes
produkują już autobusy do jazdy miejskiej.
Fakt. Zauważ że dziś auto na "ropę" ma ten kto chce... a mniej ten kto potrzebuje.
I dalej mamy problem co z tym zrobić. I gdzie i jak?
I czy da się syrenkę przerobić na wodór.

Cytat:
Paliwem jest wodór, a "silnikiem" ogniwo paliwowe. Napisałem o tym obszernie w prezentacji komputerowej w slajdach 27 do 31. Tylko trochę uaktualnić. Bo czas leci, a producenci nie próżnują.
nie muszę mieć slajdów bo takimi jako pasażer jeździłem. Już stosunkowo dawno. A nawet te na gaz są lepsze. I jeszcze coś dało się zauważyć w miejskiej komunikacji. W godzinach poza szczytem używa się mniejszych pojazdów na ok 20-25 osób a nie wielkich pustych przegubowców..

Cytat:
A na nasze pierwsze auto elektryczne mamy poczekać do 2023 roku.
Ma je produkować firma ElectroMobility Poland przy pomocy niemieckiej EDAG Engineering -

[i]"Pożyjemy, uwidim"...

Żarty się Cię trzymają okrutne .... Raczej powinieneś napisać ..... JAK dożyjem, to może uwidim.
Zapewne widzisz bo masz bliżej jak się buduje okręty wojenne czy promy pasażerskie..
Nie jestem takim optymistą jak Ty... widziałem i syrenkę i mikrusa i wyścigową wfm i chyba tylko junak był jako-tako ok.

Nie mam najlepszego zdania o polskich wynalazkach wdrożonych do produkcji ku chwale partii i rządów.

A niemrawość w praktycznym rozwiązywaniu problemów związanych z recyklingiem utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Zauważ, że dotąd nikogo nie skazano za spalone składowiska odpadów, za nielegalnie składowane beczki z trującą chemią i podobne.
A to jest chyba nawet pilniejsze niż te nasze rozważania o autoelektrykach.

Na dziś widać kompletny chaos w każdym kawałku naszych rozważań.

Pozdrawiam
P-37
Odpowiedź z Cytowaniem