Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 10-05-2007, 01:03
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

To żłopanie jest i smutnym i tragicznym zjawiskiem, ale też bardzo ciekawym. W kraju, gdzie co druga osoba korzysta z dopłat do mieszkania, co któraś rodzina z pomocy społecznej,w szkołach zbiera się na szklankę mleka dla maluchów, w tym kraju, ci ludzie, przepijają ogromne pieniądze.Dla mnie to jest ciekawe z kilku powodów. Po pierwsze - dlaczego pijacy otrzymują pomoc finansową? Czy po to, aby mieli za co pić? Dlaczego pijanym kierowcom nie odbiera się na stałe prawa jazdy, włącznie z przepadkiem samochodu? Tylko finansowe kary, są w stanie zmusić ludzi do zaprzestania morderczych praktyk po alkoholu. Dlaczego pomimo zakazów, nie karze się sprzedawców i barmanów sprzedających alkohol młodzieży? Dlaczego my dorośli, tak łatwo nie zauważamy, często tłumaczymy i kryjemy nasze małoletnie dzieci, używające alkohol? Takich "dlaczego" mam jeszcze wiele, tylko po co? Wiem, że zmiany na lepsze wymagają czasu, ale wiem też, że należy tu, w kraju uczyć i wymagać, a wtedy przestaniemy wstydzić się w świecie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem