Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 21-02-2019, 17:38
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka z wykorzystaniem prawa przyrody?

Witam. Podam na własnym przykładzie jak poradziłem w sposób naturalny /bez operacji/ z chorobą, którą nazwałem chorobą "ręka w górę". Choroba ta nazywana jest w medycynie akademickiej jako zespół cieśni nadgarstka, lub łokieć tenisisty. Moja nazwa wynika z zewnętrznej przyczyny jej powstawania.
Obserwując społeczeństwo, zwłaszcza młodsze, można zauważyć, że występuje teraz powszechne korzystanie z telefonów komórkowych,smartfonów i komputerów. W czasie stosowania tych zdobyczy cywilizacyjnych zawsze jest unoszona ręka w górę, przy komputerach uniesiona dłoń. Należy więc spodziewać się powszechnej epidemii tej choroby. Znana jest ona od lat w takich zawodach jak np. fryzyjerki, manicurzystki, kierowcy zawodowi, muzycy korzystający z instrumentów klawiszowych.

1. Warunki w jakich powstała u mnie choroba ręka w górę.

Przy walce z moimi chorobami reumatycznymi narządów ruchu korzystam ze śpiwora, wykonanego z koca wełnianego. W pewnej fazie leczenia sztywności zgiętych małych palców obu rąk, musiałem w czasie snu chować je pod przykryciem. Dla łatwiejszego układania rąk pod śpiwór, przedramię reki od strony boku, na którym spałem w danym czasie, unosiłem do góry i opierałem o klatkę piersiową lub o brzuch. To doprowadziło, że krew w zgiętym przedramieniu przestała normalnie krążyć, wywołując chorobę ręka w górę. Wystąpiła ona tylko w prawym przedramieniu, gdyż w tym czasie spałem głównie na prawym boku.

Miałem wtedy około 68 lat, zauważyłem że zaczęły występować najpierw niewielkie, później coraz większe trudności w utrzymaniu w ręce łyżki i podnoszeniu jej do ust. Przy tej czynności palce nie miały dostatecznej siły, aby dobrze utrzymać łyżkę w ręku. W trakcie podnoszenia ręki pojawiał się również ból mięśni od łokcia do dłoni. Obracając dłonią wyczuwało się również ból w stawie nadgarstka prawej dłoni. Byłem zdziwiony takim stanem rzeczy. Staw łokciowy w tym czasie nie bolał. Zacząłem bardzo skrupulatnie przestrzegać zasady prawidłowego ocieplania ręki. W tym celu pilnowałem dobrego okrywania ręki w czasie snu. Dodatkowo ocieplałem ją w nocy, zakładając rękaw od swetra. Także bolące miejsca masowałem i smarowałem maścią. W czasie każdodniowego spaceru zwracałem szczególną uwagę, aby zginać w łokciu i poruszać prawą ręką. Wszystkie zabiegi, wpływające na poprawę krążenia krwi w tym przedramieniu, nie dawały żadnego rezultatu. Zacząłem zastanawiać się głęboko co jest faktyczną przyczyną tych objawów.

2. Przyczyna choroby ręka w górę - prawo natury przyciąganie ziemskie.

Przy szukaniu przyczyny powstawania tej choroby skorzystałem z mojej hipotezy, która brzmi - Nieprawidłowe krążenie krwi /nieprawidłowe odżywianie/ w chorych miejscach organizmu jest główną przyczyną występujących tam chorób niezakaźnych". Jak wiadomo hipoteza porządkuje wiedzę w rozpatrywanym problemie oraz ukierunkowuje dalsze poszukiwania. Sprawą podstawową w moim przypadku, wynikającą z tej hipotezy, jest walka o prawidłowe krążenie krwi /prawidłowe odżywianie/ w chorej bolącej ręce. Problem pomoże nam rozwiązać skorzystanie z prawa przyrody - przyciąganie ziemskie. Siła przyciągania ziemskiego w pobliżu ziemi wyraża się ciężarem ciała, tutaj rozpatrujemy ciężar płynu - krwi.

Człowieka charakteryzuje pionowa postawa ciała. Niezbędne są więc siły w organizmie, które uniosą krew w górę. Serce, pompa mięśniowa pompuje krew przez tętnicę w jedną stronę, dostarczając składniki odżywcze do komórek organizmu. Natomiast z powrotem do serca krew odprowadzana jest żyłami. Tutaj podstawową rolę w jej transporcie odgrywają odpowiednie mięśnie. Na żyłach znajdują się zastawki, które zabezpieczają krew przed cofaniem się. Stanowią one niezaprzeczalny dowód, że prawa natury decydują o budowie i działaniu /anatomii i fizjologii/ organizmu człowieka.
Gdy ręka zgięta w łokciu jest uniesiona w górę, jak to się dzieje przy korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, komputera, wówczas krew nie może dostarczać komórkom i tkankom składników odżywczych tego przedramienia. Gdy trzymanie ręki w takiej pozycji powtarza się przez miesiące i lata, następuje przekroczenie granicy zdrowotności naturalnej i pojawia się choroba ręka w górę , trwająca do końca życia. Stan chorobowy wyraża się bólem i brakiem siły w utrzymaniu danej rzeczy. Walka chorobą, jak z każdą inną chorobą niezakaźną , polega na unikaniu jej przyczyny do końca życia. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem