Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 12-04-2006, 08:36
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie Re: Coś smacznego dla diabetyka

Cytat:
Napisał omnia
No właśnie, może polecicie coś smaczego, co diabetyk może jeść na śwęta. Założenia diety znam, że cukier be i węglowodany w ogóle i najlepiej tłuszcze zwierzęce, ale chciałabym te pierwsze "bezcukrowe" święta jakoś umilić mojemu mężowi, który nie wyobraża sobie Wielkanocy bez baby drożdżowej i będzie cierpiał przy rodzinnym świątecznym stole....

Pozdrawiam już świątecznie

Na babę drożdżową chyba nic się nie da poradzić (niech małżowinek spyta lekarza jakiej wielkości kawałek może mu zaszkodzić na wszelki wypadek), ale znalazłam takie coś:

jako mazurek - orzechy (włoskie lub mieszane z laskowymi) w dużej
ilości z ubitą pianą z białek i 2 łyżkami mąki razowej (i proszkiem)
albo płatkami owsianymi. Można dodac fruktozę lub słodzik do smaku.

Albo tradycyjne przepisy na paschę przerobione w ten sposób, że zamiast cukru daje się fruktozę (lub słodzik) a z bakalii tylko orzechy.

Ciekawym pomysłem (z pl.rec.kuchnia) może być bezcukrowa (słodzikowo-fruktozowa) rolada Magdaleny Basset, z bitą śmietaną w środku.

http://glinki.com/?l=iuzmxs

Tylko czekoladę należałoby użyć taką gorzką 99 proc kakao lub dla diabetyków i zamiast cukru fruktozę. A bitą śmietanę zrobić z żelatyną a nie ze stabilizatorem.

Mam nadzieję, że wszystko się uda i kolega małżonek będzie miał słodkie święta - mimo wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem