Wyświetl Pojedyńczy Post
  #21  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 23:49
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie relacje

https://www.pbs.org/newshour/show/ce...qRJLXctjO5Hvzs

tłumaczenia google

Klasa antybiotyków zwanych chinolonami budzi obawy po tym, jak niektórzy pacjenci zgłaszają się bardzo źle po ich przyjęciu.*Donosi korespondentka zdrowotna Betty Ann Bowser.
Przeczytaj pełny transkrypt
JUDY WOODRUFF:
Następnie raport jednostki zdrowia na temat tajemnicy medycznej i pytania, które porusza ona na temat systemu monitorowania antybiotyków.*Obejmuje klasę leków antybiotykowych, które według niektórych osób są bardzo chore.
Korespondentka zdrowia Betty Ann Bowser ma tę historię.
BETTY ANN BOWSER:
Jeszcze kilka lat temu Jenne Wilcox była szczęśliwą, zdrową nauczycielką pierwszego stopnia w Oroville w Kalifornii, pomagając mężowi Robowi wychować syna Cole'a z poprzedniego małżeństwa.
Ale wszystko to zmieniło się nagle po tym, jak wzięła lek na receptę o nazwie Levaquin, aby zapobiec zakażeniu po rutynowej operacji zatok.*Wilcox rozwinął silny ból w stawach i mięśniach, a nawet gdy przestała brać leki, objawy nasiliły się, dopóki nie mogła już chodzić.
JENNE WILCOX, pacjent:
Nie mogłem nawet podnieść głowy.*I byłem przykuty do łóżka od ponad roku.*A kiedy to mówię, to znaczy, nie mogłem nawet wyjść z łóżka, żeby dostać się do mojego wózka inwalidzkiego, żeby skorzystać z toalety.*Musiałem odebrać z łóżka.
BETTY ANN BOWSER:
Dzisiaj, z pomocą męża, Wilcox zmaga się z co najmniej trzema sesjami terapeutycznymi w tygodniu.*Jej neurolog nadal leczy ją na toksyczność Levaquin.
Problemy medyczne wpłynęły również na jej jakość życia.*Stała się tak niepełnosprawna, że ​​musiała zrezygnować z pracy nauczycielskiej.*A bez jej dochodów rodzina Wilcoxów straciła swój dom.
Levaquin jest silnym antybiotykiem w klasie leków zwanych fluorochinolonami, bardziej znanymi jako chinolony.*Są jednymi z najbardziej popularnych leków antybakteryjnych na rynku i mają być stosowane w leczeniu poważnych infekcji bakteryjnych.
Dr David Flockhart kieruje Zakładem Farmakologii Klinicznej w Medical School of Indiana University.
DR.*DAVID FLOCKHART, Indiana University School of Medicine: Cóż, myślę, że musisz zacząć rozmowę o chinolonach, mówiąc, że są bardzo użytecznymi lekami.*To niezwykle potężne antybiotyki.*Zabijają szeroką gamę patogennych, niebezpiecznych bakterii.*I uratowali życie wielu, wielu ludziom.
BETTY ANN BOWSER:
Ale Flockhart należy do grupy lekarzy, którzy również uważają, że chinolony są nadmiernie przepisywane i mogą powodować więcej szkód dla pacjentów niż wcześniej przyznała medycyna.
DR.*DAVID FLOCKHART:
Nie używasz tych wielkich dział, jeśli chcesz, do zabijania komarów, do małych infekcji kończyn.*Powinieneś używać ich odpowiednio do dużych infekcji, do których są przydatne.
JOHN FRATTI, pacjent:
Próbuję i biorę leki z jedzeniem, więc to nie daje mi nudności.
BETTY ANN BOWSER:
Czterdziestosześcioletni John Fratti z Hummelstown w stanie Pensylwania przepisał Levaquin kilka lat temu na drobną infekcję bakteryjną.
JOHN FRATTI:
Spowodowało uszkodzenie nerwów, uszkodzenie ścięgien i uszkodzenie centralnego układu nerwowego.*Uszkodzenie centralnego układu nerwowego to - uszkodzenie mózgu.
BETTY ANN BOWSER:
Przed przyjęciem Levaquin Fratti nie miał większych problemów medycznych.*Ale po zażyciu narkotyku stał się niepełnosprawny.
JOHN FRATTI:
Straciłem pracę.*Straciłem ponad ćwierć miliona dolarów w utraconych zarobkach.*Wydałem około 30 000 $ z własnej kieszeni na koszty medyczne i ubezpieczeniowe, nie otrzymałem za to ani grosza.
BETTY ANN BOWSER:
Fratti i Wilcox są częścią rosnącej sieci stron internetowych, gdzie tysiące ludzi zgłaszało niepożądane reakcje na leki chinolonowe.*Wielu powiedziało, że lekarze przepisali leki na drobne infekcje zatok i dróg moczowych.
I chociaż FDA uważa, że ​​tylko niewielki procent ludzi, którzy przyjmują chinolony mają negatywne skutki uboczne, zakres problemu jest tajemnicą.
Trudno powiedzieć, ilu Amerykanów jest poszkodowanych przez chinolony lub jakikolwiek lek na receptę, ponieważ USA nie mają dokładnego sposobu ich śledzenia.*Agencja ds. Żywności i Leków ma coś, co nazywa się Systemem zgłaszania zdarzeń niepożądanych, lub AERS, ale nawet FDA twierdzi, że podnosi tylko około 10 procent, co oznacza, że ​​około 90 procent wszystkich działań niepożądanych nie jest zgłaszanych.
A raport rady doradczej FDA w tym miesiącu stwierdził, że istnieje powszechna zgoda co do tego, że obecna baza danych AERS jest przestarzała i nieodpowiednia do zadań agencji.*Ale nawet w przypadku tego nieodpowiedniego systemu AERS zebrał raporty o 2500 zgonach związanych, ale niekoniecznie spowodowanych przez chinolony w latach 1997–2010. W tym samym okresie wykryto 45 000 negatywnych skutków ubocznych.
A dr Flockhart mówi, że oznacza to, że tylko niewielka liczba niepożądanych reakcji na leki zwraca uwagę FDA.
DR.*DAVID FLOCKHART:
Zasadniczo jest to sprawa dobrowolna.*Tak więc lekarz znajduje się w niezwykłej sytuacji, w której musi zgłosić niepożądaną reakcję u pacjenta, któremu przepisał lek.*Istnieje więc wrodzony konflikt.
BETTY ANN BOWSER:
Obawy o niekorzystne skutki uboczne chinolonów przyciągnęły uwagę kraju kilka lat temu, kiedy żona Philadelphia Stephen Fried stała się psychotyczna i rozwinęła się po przyjęciu tylko jednej pigułki.
STEPHEN FRIED, „Bitter Pills”: Okazuje się, że to, co się z nią dzieje, jest - jest możliwym skutkiem ubocznym leku, który zażyła jedną pigułkę tego ranka.*Następnie zostaliśmy wprowadzeni w ten tajemniczy, przerażający, fascynujący, wymagający intelektualnie, emocjonujący świat niepożądanych reakcji na leki i szukający odpowiedzi na jej sytuację.
BETTY ANN BOWSER:
Pięć lat kopania doprowadziło Frieda do napisania książki „Bitter Pills”, która była bestsellerem.
STEPHEN FRIED:
Myślę, że jest całkiem jasne, że niepożądane reakcje na lek były od pewnego czasu uważane za czwartą główną przyczynę śmierci w Ameryce.*Myślę, że to dokładna liczba.*I tak liczba ta zawsze była pomijana od 100 000 do 200 000 rocznie.
BETTY ANN BOWSER:
Książka Frieda, wraz z grupą Public Citizen, odegrały kluczową rolę w nakłonieniu FDA do wprowadzenia pierwszego czarnego pudełka z ostrzeżeniem o chinolonach cztery lata temu z powodu potencjalnych uszkodzeń ścięgien.
Ostrzeżenie o czarnej skrzynce jest najpoważniejszym działaniem, jakie FDA może podjąć, nie licząc wyciągnięcia leku z rynku.*W marcu FDA dodała drugie ostrzeżenie dotyczące czarnej skrzynki, wskazujące po raz pierwszy, że chinolony mogą mieć działanie blokujące przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.
DR.*RAY WOOSLEY, Instytut Ścieżki Krytycznej:
Ktoś tam widzi leki na leki, które rozpoznaje?
BETTY ANN BOWSER:
Ale Ray Woosley, farmakolog i internista, który kieruje organizacją non-profit Critical Path Institute w Tucson, mówi, że konsumenci zwykle nie są świadomi tych ostrzeżeń.
DR.*RAY WOOSLEY:
Ostrzeżenie czarnej skrzynki jest przeznaczone dla lekarzy przepisujących lek.*Przewodniki dla pacjentów, które są wymagane dla niektórych leków, są sformułowane na poziomie laika.*I to są dwa zupełnie różne rodzaje informacji.*I wiele razy, poważne ostrzeżenia, o których informuje lekarz, mogą nie znajdować się w informacjach o pacjencie.
BETTY ANN BOWSER:
Woosley mówi również, że podobnie jak większość leków, chinolony trafiły na rynek bez wystarczającej wiedzy regulatorów na temat ich negatywnego wpływu na ogólną populację.
DR.*RAY WOOSLEY:
Studiują tylko kilka tysięcy osób z bardzo dyskretnym i zdefiniowanym problemem.*Ale potem trafia na rynek i trafia do wielu innych osób, które nie były studiowane.*A to są bardzo silne leki.*Silne leki wywierają silną szkodę.
Problem z fluorochinolonami polega na tym, że są tak skuteczne, że są podawane bez - w sposób, który nie był badany.
BETTY ANN BOWSER:
FDA odrzuciła nasze prośby o wywiad z kamerą na temat chinolonów, ale powiedziała, że ​​nie znalazła żadnego wspólnego wątku negatywnych dowodów, które doprowadziłyby agencję do usunięcia chinolonów z rynku.
Ortho-McNeil, firma farmaceutyczna produkująca Levaquin, twierdzi, że lek jest bezpieczny, gdy jest stosowany zgodnie z zaleceniami.*W pisemnym oświadczeniu przekazanym NewsHour firma powiedziała: „Wierzymy mocno i aktywnie wspieramy odpowiednie przepisywanie fluorochinolonów”.
Dr Woosley mówi, że jedynym sposobem rozwiązania problemu bezpieczeństwa leków, takim jak chinolony, jest opracowanie przez USA niezawodnego systemu do dokładnego śledzenia niepożądanych reakcji na leki.
DR.*RAY WOOSLEY:
Jako naród nie mamy sprawiedliwego i skutecznego systemu, który służy przemysłowi narkotykowemu, pacjentom lub opiekunom.
Każdy cierpi w jakiś sposób z powodu braku inwestycji w bezpieczne stosowanie leków.*Możesz przejść do Internetu i wydrukować listę wszystkich firm oraz liczbę walizek, które linie lotnicze utraciły każdego miesiąca przez ponad dziesięć lat.*Ale nie mogę nigdzie iść i powiedzieć, ile osób zostało skrzywdzonych.
BETTY ANN BOWSER:
W ciągu ostatnich dwóch lat stan zdrowia Jenne Wilcox poprawił się, ale jej lekarze nie są w stanie powiedzieć, czy kiedykolwiek w pełni wyzdrowieje.
John Fratti poszedł do pracy w niepełnym wymiarze godzin dla FDA jako rzecznik pacjenta pracujący nad zwiększeniem wiedzy publicznej na temat zagrożeń związanych z lekami chinolonowymi.
Tymczasem urzędnicy FDA twierdzą, że ciężko pracują nad opracowaniem nowych, dokładniejszych metod śledzenia narkotyków i ich wpływu na miliony Amerykanów, którzy przyjmują je każdego roku.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem