Wyświetl Pojedyńczy Post
  #24  
Nieprzeczytane 31-07-2009, 23:48
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Napewno wiesz, ze otworzono wiezienia i poradzono wiezniom wyjechac za granice....wlasnie takie elementy trafily do Szwajcarii.

.......Szwajcarowi czesto z Polakiem - kojarzyl sie Paderewski i ciezko im bylo zrozumiec zachowanie emigracji po roku 1980.

Mysle, ze to mial na mysli Edward. O dzisiejszej emigracji nie moge sie wypowiedziec, nie mam z nimi kontaktow ale czytam i slysze, ze tez nie jest rozowo. Znowu nie nalezy uogolniac - ale czasami dobrze prawdzie spojrzec w oczy.

Mój znajomy tak wyjechał. Z tym, że nie do Szwajcarii, a do Canady.
Też siedział w kiciu za postawę antypaństwową i jakies tam pierdoły. Postawili mu warunek. Albo dostanie dyche, albo wyjedzie. Wybrał Canade. Jest wykładowcą na uniwersytecie w Ottawie w Ontario. Wyjechał własnie na początku lat osiemdziesiatych.
A jeśli chodzi o mnie, to wcale tak krótko nie byłem. W jednym państwie tez nie byłem. Byłem w kilku. Z tą róznicą, że nie ja szukałem pracy za granica, a ktos poszukał mnie.
Oczywiscie skorzystałem z oferty i będac tam, spotykałem durni skonczonych to fakt, ale ludzi naprawde na poziomie też. I tych na poziomie, naprawdę wiecej.
Odpowiedź z Cytowaniem