Wyświetl Pojedyńczy Post
  #246  
Nieprzeczytane 10-10-2011, 18:05
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
Zamieszczam link do kontrowersyjnego filmu, który warto obejrzeć. Treść filmu, gdyby go traktować poważnie, jest co najmniej bulwersująca. Dzisiejsza rzeczywistość jest niestety taka, że trudno jest ocenić co w takim filmie jest prawdą, a co nie. Wiadomo, że w laboratoriach dzieją się różne rzeczy najczęściej ukrywane przed światem. Jak dalece zaszły eksperymenty nad GMO trudno jest ocenić. A że tymi eksperymentami są zainteresowani nie tylko ludzie moralnie poprawni więc można sobie snuć takie makabryczne wizje bez końca. Co myślicie o tym filmie?

http://www.prawica.net/forum/27043
Pytasz na końcu , co myślę o tym filmie ?, więc odpowiadam, że to jeszcze jeden film z serii GMO horrorów, których jest zatrzęsienie w internecie. Moje pojęcie o ujemnych skutkach badań GMO jest żadne, ale wiem, że każdy kij ma dwa końce.
GMO , moim zdaniem, niesie ze sobą dobre, zbadane już skutki, a skutki ujemne nie są jeszcze udokumentowane naqukowo. Wierzę jednak, że jak wszystkie dotychczasowe odkrycia ludzkie, przyniosą ludzkości więcej pozytywnych rzeczy niż negatywnych.
Tak np. żywność GMO uratuje wiele istnień ludzkich od głodu , czy niedożywienia, w skali globalnej, wydłuży ludzkie życie, jak i np. spowoduje powstanie nowych, nieznanych jeszcze chorób , być może, bezpłodności części ludzi, nowych rodzajów raka itp.
Nauka znajdzie jednak, moim zdaniem, rozwiązanie na te nowe rodzące się problemy.
Jestem za przedłużaniem życia, ale przeciwnym za przedłkużaniem go za wszelką cenę. Jestem z jednej strony za "in vitro", jak i eutanazją z drugiej strony. Jestem za mieszaniem się człowieka w kompetencje uchodzące dotychczas za domenę "Boga", którego człowiek stworzył na obraz i podobieństwo swoje , a nie odwrotnie.
Krótko mówiąc, jak ktoś lubi filmy-horrory , to niech sobie je ogląda, ja ich nie lubię w wersji kinowej, czy też "you tube".
GMO uważam za "zło konieczne". Wolałbym umrzeć spowodu przejedzenia się GMO niż z GŁODU.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson