Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 29-12-2009, 21:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał artlir
Witam serdecznie. Przeszukałem stronę www.zus oraz inne podobne w poszukiwaniu odpowiedzi na temat "dodatkowej emerytury" z zus dla 100-latków. Szukałem również na różnych forach (m.in. na tym) oczywiście korzystając z funkcji "szukaj" i niestety bez pozytywnego rezultatu.
Odnalazłem jedynie informację na stronie KRUS o wysokości tego świadczenia w KRUS czyli dla rolników.
Więc pozostaje mi zapytać się publicznie
Mój dziadek kończy w styczniu 2010 sto lat. Obecnie pobiera emeryturę jako były kolejarz. Mam pytanie: czy zus automatycznie (i czy wogóle nadal) przyznaje te dodatkowe świadczenie dla "stulatków" i w jakiej ono wysokości jest. Może jakieś wnioski trzeba wypełniać?
Naprawdę szukam tydzień a czas ucieka z góry dziękuje za wszelką pomoc czy w formie konkretnej odpowiedzi czy jakiejś wskazówki czy ustawy lub rozporządzenia gdzie szukać.... pozdrawiam wszystkich
wpisz w google
Dodatek dla stu-latka i jest masę odpowiedzi. Z tego co przeczytałem należy się z urzędu a więc bez dodatkowych stań.
Po drugie możesz udać się do ZUS-u i tam maja obowiązek udzielić odpowiedzi.

Witaj w KSC
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem