Wyświetl Pojedyńczy Post
  #47  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 16:22
Ewuncja Ewuncja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Jak by wyglądała opieka nad osobą leżącą, schorowaną, przy której trzeba być 24 h. Zmieniać pampersy, uważać by nie dostała odleżyn i jeszcze wysłuchiwać od takiej osoby obelg, bo akurat cierpi na schizofrenię, albo inna chorobę psychiczną.
Fajnie jest opiekować się babcią, która jeszcze potrafi zrobić koło siebie wszystko i jest ciągle uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona do życia i młodych ludzi.
Życie pisze różne scenariusze, a ja życzę Wam, abyście znaleźli taką uśmiechniętą Babcię, albo Dziadka.

Niestety sami nie wiemy, co nas czeka, gdy dozyjemy starości. Ja akurat zajmowałam się dwiema paniami w słusznym wieku. Jedna miała 92, a druga 94 lata. Mieszkały razem, były siostrami. Jedna miała dziecko, druga była bezdzietna. Miały demancję starczą oraz używały pampersów. Fakt, że nie jest łatwe zajmowanie się dwiema osobami naraz oraz pełna obsługa 24 godziny na dobę. Ale to miłe widzieć ich uśmiech, mimo, że wciąż zapominały jak mam na imię. To praca ucząca pokory do życia. Ale dająca satysfakcję i radość. Przynajmniej ja tak to odbieram.
Odpowiedź z Cytowaniem