Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7  
Nieprzeczytane 21-01-2010, 20:06
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
a komu dzis zalezy na kaligrafii, na pięknym mówieniu...byle szybko, więc skrótowo nara, pochwa, pozdro....

No własnie komu dziś zależy. A szkoda!
Wśród pamiątek rodzinnych, mam pisane listy, bo listy, to też jakaś pamiatka, znak i ślad rodzinnych powiązań.(szkoda, że dziś uzywamy tylko email-i i telefonów)
Pamiętam, jak pisali listy moi dziadkowie. Pisali je długo i starannie. Moi rodzice, pisali już dość szybko, bo zazwyczaj brakowało im czasu. Ja, pisanie listów "zarzuciłem" moze jakieś 10 lat wstecz.
Ale w swoich rodzinnych "szufladach", mam korespondencję nie tylko moich dziadków i rodziców, ale i mojego pradziadka i jeden list mojego pra-pradziadka.
I co jest charakterystyczne, to to, że co pokolenie, to mniej przywiązywało uwagę nie tylko do piękna pisanego listu, ale i do stylistyki. Do stylistyki również, bo właśnie te stare listy, które były przekazem nie tylko nowinek, radości, tesknot i smutków, to były przekazem uczuć. Tego, my: - jako zwykli ludzie, już nie potrafimy. A szkoda. Bo jak mawiała moja św. pamieci Babcia, pismo świadczy o człowieku, a człowiek kształtując to co pisze, kształtuje własna postawę i własny charakter.
Odpowiedź z Cytowaniem