Wyświetl Pojedyńczy Post
  #20  
Nieprzeczytane 01-07-2012, 18:48
biedronka19731973 biedronka19731973 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Myślenice
Posty: 4
Domyślnie Dożywotnia opieka - ku przestrodze

Ku przestrodze !
Dożywotnia opieka nie należy do rzadkości i jest nadzwyczaj często stosowana np. w Niemczech. Nie trzeba się tego bać. Zwyczajnie należy zwrócić się do adwokata , a później oczywiście notariusza.
Osoby młode, zdesperowane i bez szans na w miarę normalne życie, często decydują się na taką formę zarobkowania czy też raczej usamodzielnienia się. W 90 % nie znają prawa i nie mają zielonego pojęcia na czym polega dożywotnia opieka.
Nie wiedzą też jak w ogóle wygląda opieka nad osobą starszą, chorą, leżąca, zmierzłą czy złośliwą a takie często są przecież osoby chore. wściekłe na samego siebie i na cały świat.
Młody człowieku.
Jeśli decydujesz się na dożywotnią opiekę musisz wiedzieć, że do końca życia masz obowiązek. Zakup ubrań, lekarstw, jedzenia - wszystkiego ! I to nie za rentę czy emeryturę starszej osoby o nie. Senior daje Tobie nieruchomość i to tyle, cała reszta spoczywa na Twoich barkach.
Prawda, możesz sprzedać nieruchomość, ale obowiązek jest dożywotni. Twoja sytuacja może się poprawić za 5 czy 10 lat i wówczas zadasz sobie pytanie : czy warto było ?

Seniorzy , pamiętajcie, że w domach dla seniorów też nie jest zawsze kolorowo. Jeśli potrafisz zadbać o siebie , to ok. ale jeśli stajesz się już osobą uzależnioną od innych , to musisz trafić do wyjątkowo dobrego domu. Chyba że jest ktoś kto odwiedza Cię bardzo często.

Moja babcia trafiła do domu dla seniorów, prywatnie opłacaliśmy Jej pobyt. Na pozór wszystko było ok. ale babcia była wiecznie senna, pojawiły się odleżyny na piętach i w konsekwencji była potrzebna pomoc chirurgiczna, schudła, i była apatyczna. Odwiedzaliśmy Ją dziennie, a i tak nie ustrzegliśmy , naszą kochaną seniorkę, przed tym wszystkim.
Teraz babcia jest u mnie i mamy się razem bardzo dobrze.

Trafiłam tutaj ponieważ szukam towarzystwa dla babci i dodatkowego źródła dochodu.
Mam dom w górach , cisza, spokój, śpiew ptaków, duży taras no i trochę ogrodu. Chętnie przyjmę do siebie jeszcze 2 osoby. Mam 2 puste pokoje. Zależy mi na bardzo rodzinnej atmosferze. Oczywiście takie obowiązki jak gotowanie, zakupy czy opieka lekarska nie stanowią żadnego problemu.
Przy babci nauczyłam się wszystkiego. Jeśli jesteś osobą chorą , leżącą i nie dajesz sobie rady z codzienną toaletą, to też nie jest to żaden problem.
W domu mieszkamy w trójkę, ja , mój mąż i babcia.
Aha , zapomniałam o dwóch foksterierach, ale to są niezwykle przyjazne psy, więc nawet jeśli ktoś się boi psów to do tych na pewno się przekona. Problemem jednak może okazać się alergia.

Przemyślcie to proszę i nie podchodźcie do tego ogłoszenia z długimi ząbkami

mój tel.536573865
Odpowiedź z Cytowaniem