Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 01-10-2011, 14:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Rozumiem ,że według Ciebie,to w tych np amerykańskich jednomandatowych okręgach wyborczych,kandydat republikanów sam się umieszcza na liście jako kandydat i sam decyduje ,że będzie kandydatem w danym okręgu z ramienia danej partii. Wypowiadasz się w sposób autorytatywny o czymś o czym masz mgliste pojęcie
Hypatio przecież odpowiedziałem ci na twoje pytanie bo nie wiedziałaś że przy systemie jednomandatowych okręgów wyborczych nie ma listy dobrych znajomych szefa partii a głosuje się na osobę a jak ci nie odpowiada glosujesz na innego kandydata na posła w tym okręgu może być z dowolnej partii lub niezależny. Prosiłaś o ustawodawstwo też ci podałem gdzie znajdziesz informację.
Nie moja wina że nie wiesz i muszę tłumaczyć z tond więcej liter

Zwracam ci uwagę że dyskusja dotyczy Senatu i czy jest potrzebny a nie zmiany systemu głosowania na Senatorów RP.
Jak miałas wątpliwości na temat jednomandatowych okreów wyborczych to byl czas na zmiany i dyskusje na ten temat.
Nie wiem czy jesteś za utrzymaniem Senatu bo się w tej sprawie nie wypowiedziałaś.Temat wątku Senat-Potrzebny czy nie

A jak chcesz to załóż temat systemy głosowania i będziesz mogła się wykazać znajomością tematu i sobie podyskutować z zainteresowanymi tą problematyką. Jeżeli chodzi o moje poglądy to jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi .Finansowanie kościoła,partii politycznych i organizacji pożytku publicznego z odpisu z podatku przy wypełnianiu PIT przez obywatela.Ten sam mam pogląd na sprawę jak Palikot.