Wyświetl Pojedyńczy Post
  #247  
Nieprzeczytane 10-10-2011, 18:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Kazimierzu ja o TRIZ Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań Altszullera nawet zawędrowała na MIT /Massachuttset Institute of Technology/ podaję link na stronę http://www.triz-innowacje.pl w linku eksiążka po zarejestrowaniu można pobrać i przeczytać na razie nie ma opłat bo pobrałem i nie dostałem faktury. Co o tym sądzicie , myślę że to jest związane tematycznie z tym wątkiem bo dotyczy projektowania przyszłości.

GMO moje stanowisko pokrywa się z tym co napisał Kazimierz przecież czym jest ingerencja w przyrodę poprzez selekcję od tego że wiedząc które geny mają wpływ na co dokonujemy ingerencji przez inżynierię genetyczną. Pamiętamy co nas uczono co zrobił Gregor Mendel my teraz to potrafimy szybciej.
Jak się zastanowimy i popatrzymy szerzej na świat to poprzez innowacje techniczne potrafimy produkować szybciej i taniej niż na poczatku XX wieku. To powoduje że potrzeba nas mniej do tego by zabezpieczyć potrzeby ludzkości..To że nas jest dużo to produkujemy gadżety i marnujemy energię o czym pisał na początku Kazimierz.

Inżynier jakości to taki który potrafi zaprojektować rzecz która po okresie gwarancji straci swoją funkcjonalność Usługa związana z naprawą jej równa jest kosztowi nowego produktu. Skąd to się bierze zapytacie ? Na wszystko wpływa koszt testera który równy jest pracy X inżynierów. Mała firma nie jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu . Z drugiej strony pracownicy muszą mieć zajęcie i coś musza robić Przecież to kompletny absurd