Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 07-01-2020, 20:18
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Dlaczego lekarze nie leczą przyczyn chorób niezakźnych a tylko ich objawy /skutki/? c

Witam. Zabierając głos na forach dyskusyjnych internetu, na temat chorób atakujących mój organizm, zadawałem sobie ciągle pytania - dlaczego lekarze leczą objawy /skutki/ chorób niezakaźnych, a nie szukają ich przyczyn? Spotykałem w internecie tyle krytycznych uwag, różnych ludzi dla takiego postępowania. Jak widać nie robi to na lekarzach medycyny akademickiej większego wrażenia. W końcu, jak wydaje mi się znalazłem główną przyczynę takiego postępowania lekarzy. Przestawię ją w tym poście i w następnym pt. "Wzajemna i nieodzowna zależność istnienia i działania koncernów farmaceutycznych i lekarzy".

1. Dlaczego lekarze nie leczą przyczyn chorób niezakaźnych?

Jak ogólnie wiadomo podstawą skutecznego leczenia chorób niezakaźnych jest znajomość anatomii i fizjologii człowieka, znajomość budowy i działania organizmu człowieka. Człowiek jest integralną cząstką przyrody. Prawa przyrody w ciągu milionów lat, na drodze ewolucji ukształtowały budowę i działanie organizmu człowieka. Oddziałują one ciągle, każdego dnia na nasze zdrowie.

Tymi najważniejszymi prawami przyrody są: 1/ odżywianie, 2/ ruch /praca mięśni/, 3/ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 6/ ból w chorych miejscach organizmu.

Nielogicznym jest zastanawianie się czy lekarze posiadają wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii człowieka. Nasuwa się pytanie - dlaczego tej wiedzy nie chcą wykorzystywać do leczenia przyczyn chorób niezakaźnych?
Aby odpowiedzieć na to pytanie - spójrzmy dla przykładu na prawo przyrody - temperatura ciała człowieka. Jakie ma ona znaczenie dla zdrowia człowieka? Człowiek należy do gromady ssaków, charakteryzujących się stałą temperaturą ciała. Stała temperatura ciała jest warunkiem prawidłowego krążenia krwi, prawidłowego odżywiania komórek i tkanek organizmu człowieka. Dla utrzymania stałej temperatury ciała człowiek musi dostosowywać swój ubiór do temperatury otoczenia. Inaczej więc ubiera się latem, a inaczej zimą w naszym klimacie.

Pytanie - czy w podanym przykładzie potrzebne jest stosowanie lekarstw? - niepotrzebne. A tym samym - czy potrzebny jest lekarz? - niepotrzebny. Podobnie wygląda sprawa przy rozpatrywaniu pozostałych praw przyrody.
Choroba niezakaźna powstaje, gdy zostaje naruszona równowaga zdrowotności naturalnej, którą wynosimy z domu rodzinnego. Choroba ta pojawia się w wyniku niestosowania w codziennym życiu podstawowych praw przyrody.

Jak widać z przytoczonego przykładu, leczenie przyczyn chorób niezakaźnych może wykonać tylko sam pacjent. Aby to czynić musi posiadać znajomość podstawowych praw przyrody i sposób ich wykorzystania w leczeniu przyczyn chorób. Potrzebną wiedzę w tym zakresie winna zdobywać już młodzież w szkole. Obecnie wiedzę tą można uzyskać z internetu - wątek - "Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości". Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem