Wyświetl Pojedyńczy Post
  #126  
Nieprzeczytane 23-06-2010, 01:00
Mariol8888 Mariol8888 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wrocław, bielany, polska
Posty: 5
Domyślnie Problem z opieką nad osobą nie sprawną umysłowo

Witam
Mam trochę inny problem niż ten, który został tutaj opisany, ale mam nadzieję, ze mi pomozecie. Potrzebuję rad dotyczących zachowania w stosunku do osoby chorej. Starsza osoba, która jest po dwóch wylewach, nie dawno u mnie zamieszkała co stało się pewnym problemem. Nie do końca mam pojęcie o tym co ona rozumie, a czego nie. MA ogromny problem z sensownym wysłowieniem się, chociaż z toku jej usilnych wypowiedzi wnioskuję, że w myślach wie co chce powiedzieć, jednak nie potrafi ubrać tego w słowa. Wiele rzeczy zapomina i nie rozumie. Czasami zdarza się jej robić troche na złość. Znajduje sobie różne dziwne zajęcia, które nie do końca mi się podobają ( np grzebanie w śmieciach i wyrzucanie lub chomikowanie rzeczy przeznaczonych do wyrzucenia ). Ponieważ ten sposób zachowania spowodowany chorobą jest dla mnie całkowicie obcy, zwracam się z prośbą o pomoc. Proszę o dostarczenie mi kilku rad jak zajmować się osobą którą opisałam. Widzę, że ona potrzebuje czyjejś obecności i zainteresowania, bo ciągle przychodzi w miejsca, w których przebywają ludzie. Jest zła kiedy nikt nie zwraca na nią uwagi co widzę po jej złośliwym zachowaniu. Nie wiem jak mam rozmawiac z osobą, która nie wiele z rozmowy rozumie, sama też wiele powiedzieć nie może. Chce czytać, ale nie rozumie trudnych rzeczy, a nie wiem czy jak dam jej książkę dla dzieci nie będzie urażona, chce oglądać telewizje, ale z filmów prawdopodobnie nie rozumie nic, a z dziennika wyłapuje tylko kilka informacji. Powiedzcie mi proszę, jak mam się nią zaopiekować?
Odpowiedź z Cytowaniem