Wyświetl Pojedyńczy Post
  #36  
Nieprzeczytane 30-09-2011, 18:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=wuere'le]
Cytat:
Nie wsłuchuję się w dyskusje ekonomiczne, bo na tym się zupełnie nie znam i w związku z tym nic nie rozumiem.
W takim razie ...zbierasz za niewiedzę

Generalnie to powiem tak: wbijano nam za szkolnych lat mnóstwo wiedzy, która w większości zdała sie psu na buty, a zasad funkcjonowania państwa jakoś mniej. Stąd dziś to wychodzi nam wszystkim bokiem. I stad zamiast podstaw skróty myślowe. Zobacz jak się miota Wacek... coś o studentach, prawnikach, ustawach itp miesza mu się jak dużej pralni chemicznej, a ładu z tego zero.
Cytat:
Myślę jednak, że gdyby było ich, tych wybrańców, mniej to bardziej by się do pracy przykładali i łatwiej było by ich rozliczyć.
Nie bardzo wiem jak do tego podejść, bo tak po prawdzie, to w/g jakich kryteriow mielibyśmy tych wybrańców rozliczać?
Udziałem w pracach w komisjach? czy ilościa wystąpień w pyskówkach? Pokazów pajaców typu Nelly Rokita, czy
w jakiś inny sposób?
I znowu wracamy do źródła, czyli do ludu wybierającego. Czy bezmyślnie wybieramy listę partyjną gdzie króluje Nelly, czy inna Kempa, albo podobny Kurski, czy taka z takimi kandydatami którzy zamiast pokazówek potrafią się zająć pracami nad żywotem rodaków mając jakąś wiedzę i chęć.
Polityka robi ranking posłów aktywnych. i tych z ogona co aktywni są w inny sposób. Na minus. przeciez pracy w komisjach poza śledczymi nie widać, a tam przecież tworzy sie prawo. Od budżetu po drogowe.
A ponadto żeby już nie nudzić w temacie, to powiem tyle, że każda ustawa, czy rozporządzenie na jej podstawie sprawdza się w praktyce.. I reguluje coś na przyszłość, a nie wstecz.
I ...wymaga korekt.....bo życie codziennie tworzy nowe zdarzenia. I nowe wątpliwości. A nawet najgenialniejsze prawo nie jest w stanie zapobiec zwykłemu ludzkiemu sk....wu. Bo przyzwoitym ludziom 10 przykazan nie jest potrzebne. tym nieprzyzwoitym nawet te ponad 600 o których w innym miejscu wspominała kol.ostatek nie pomoże i od złego nie uchroni.