Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5690  
Nieprzeczytane 23-07-2017, 11:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Lublinianko ,tak samo jak ty odbieram postępowanie Boga w historii z Abrahamem i Izaakiem jak scenę z jakiegoś horroru.Przerośnięte Ego naszego bohatera któremu tak wielu oddaje pokłony nie wiedząc jaki naprawdę jest w opisie.
Piszesz :To jest nie tylko niskie, ale po prostu głupie . ja bym dodał do tego chore .Takich postępowań jest wiele które są obecnie przez nas odbierane jako naganne moralnie .
Kiedyś wpadły mi w ręce badania zrobione na próbie ponad 1000 osób gdzie było pytanie czy czytał Stary i Nowy Testament okazało się że tylko 30% wierzących czytało .Cała wiedza to katechizm a potem książeczka do modlitwy. "Swięte Księgi " to tak jak Kapitał Marksa wszyscy o tym mówią ,tylko mało kto te książki czytał .Pytanie zasadnicze ale czy miał czas to co przeczytał przemyśleć.?

Marcin Luter też nie błysnął jako wielki moralista ale postępowanie z Abrahamem świadczy o jego dogmatyzmie.
Kant w/g mnie próbuje usprawiedliwiać Boga. To jak wielu seniorów okopanych w obozie teistycznym na rzeczywistość nie reagują nie potrafią samodzielnie myśleć a tylko powtarzają jak mantrę : Bóg jest wielki,Bóg jest wielki,Bóg jest wielki../..itd. To jest wymiana myśli

Te dwa przykłady z wagonikiem to częste przykłady podawane przez wykładowców psychologi by studenci zastanowili się nad procesem decyzyjnym . Nie jest tak wszystko jednoznaczne i istnieje potrzeba nieraz spojrzenia na sprawę oczyma tego co podejmował decyzję.
Ja tak naprawdę nie wiem jakbym postąpił na pewno moja decyzja była by decyzją emocjonalną i związana była by z chwilą w jakiej Ja bym się znalazł w takiej sytuacji.
Każdy sam musi na te sprawy sam odpowiedzieć przed sobą .

Może odłużmy dylematy moralne i udajmy się na Actress-Festiwal Nuits Sonores http://www.arte.tv/pl/videos/076087-...-nuits-sonores

A dla tych co gustują w sztuce gdzie środkiem wyrazu jest taniec Fla.Co.men - Dance Biennale w Lyonle http://www.arte.tv/pl/videos/068807-...nnale-w-lyonie
Odpowiedź z Cytowaniem