Wyświetl Pojedyńczy Post
  #26  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 22:18
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Zgadzam się z tobą że autorytety są większe i mniejsze ale moja wiedza nie jest taka abym był jakimś autorytetem .Patrząc na sprawy z perspektywy czasu i odrzucając emocje widzę sprawy inaczej i z takimi swoimi poglądami i przemyśleniami dzielę się tu na tym forum.Zawsze w sporach ważna jest argumentacja i argumenty przemawiają za takim czy innym poglądem.Doktrynerstwo i emocje nigdy nie były dobre a politycy większości nie dyskutują o problemie a obrzucają się inwektywami a bardziej pyskaty staje się mądrzejszy w danym temacie i w to uwierzyliśmy podświadomie.Media też są zainteresowane kłótniami polityków bo się to dobrze sprzedaje a dziennikarze pokazują tych najbardziej kontrowersyjnych bo poprawia się oglądalność a to cena reklam i kółko się zamyka.Tak jesteśmy sterowani i przestajemy nieraz myśleć .

Argumentacja jest wartością względną. Wzgledną, bo zależy to od skali wartosci jaką reprezentujemy. Prawdziwie obiektywny osąd, czy opinia może powstać za czas jakiś od kogoś, kto nie związany z teraźniejszością spróbuje dokonać bilans zysków i strat danego okresu historii, co i to może nie być obiektywne, dlatego że źródła informacji mogą być różne.
Najwazniejszą argumentacją, jest umiejętność zdystansowania się do tego co nas irytuje i denerwuje. Dystans pozwalajacy na chłodną kalkulację.
Rozpatrując np. temat "Czarny rozbiór Polski", posługujemy sie często własną oceną, własnym krótkim i wąskim spojrzeniem, ograniczając się do dnia dzisiejszego i aktualnej teraźniejszości.
To tak, jak byśmy podziwiali, lub krytykowali drzewo które wyrosło w inny niż powinno wyrosnąć sposób, a w swoich opiniach nie bralibyśmy pod uwagę tego, co stało się przyczyną lub pra-przyczyną danego zjawiska.
Wypowiadanie się wobec tego tylko na zasadzie "tu" i "teraz", prowadzi zawsze w ślepy zaułek i zamiast problem naprawiać, bardziej go pogłębia.
Odpowiedź z Cytowaniem