Wyświetl Pojedyńczy Post
  #173  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 21:56
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Halinko

Cytat:
Napisał bronczyk
Basiu twoje serce jest wielkie, ale sama pomyśl jak wydwawać takie zezwolenia. Sama znam osoby , u których pies czy kot to egzemplarz i przychód, a jakbyś posłuchała jak pięknie mówią o zwierzętach. Sama dobroć. Ja bym nałożyła podatki na wielkie hodowle psów i kotów, ponieważ to co się mówi o selekcji, o poprawie stanu zdrowia to kłamstwa. Z podatków byliby zwolnieni ludzie poddający sterylizacji swoich pupili. Uff, myśli mi się kłębią , ale temat bolesny i ciągle żywy. U nas zamiast poprawiania losu zwierząt wymyśl się coraz to nowe zaostrzenia przepisów dla ludzi mających zadbane psy i koty.
wiem, że mój pomysł jest nierealny chociaż w przypadku psów ras agresywnych bądź mieszańców tych ras zezwolenia takie jak na posiadanie broni powinny być normą. Znam sytuację w Związku Kynologicznym, znam osobiście sędziów międzynarodowych, którzy kiedyś mieli w swojej hodowli 700 psów. Na hodowle powinien być nałożony podatek, masz rację, a ludzie poddający sterylizacji swoje zwierzaki powinni być od podatku zwolnieni. Temat jest bardzo bolesny i żywy, świadomości ludzi prędko się nie zmieni dlatego konieczne są zmiany w prawie jak i egzekwowanie tego prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem