Wyświetl Pojedyńczy Post
  #49  
Nieprzeczytane 01-09-2010, 15:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Krystynko !

Cytat:
Napisał krystynacz46
Kazimierzu,widoczek piękny i sentencja też ,pozdrawiam.

Widoczek, zresztą jak wszystkie widoczki w "Filozofii Starości" George`a Carlin`a są piękne, a wszystkie myśli trafne i do naśladowania jeśli chce się jeszcze długo żyć i szczęśliwie . Chociaż nie gwarantują nam dożycia wieku tego filozofa. Ale, spróbować warto.
Zwłaszcza to Jego 10. przykazanie: "Mów ludziom, których kochasz, że ich kochasz. Przy każdej okazji."
Z jego twarzy widać, że to optymista,kocha życie i ludzi.
Muszę się cześciej śmiać, odrzucić swoje nonsensowne liczby (szczególnie liczbę 74), mieć więcej radosnych twarzy wokół, uczyć się, to ja się lubiłem się zawsze, komputera też, cieszyłem się z najmniejszych rzeczy, płakać, nigdy nie lubiłem tej "słabostki",wokół siebie mam kochającą rodzinę, i to mi wystarczy chyba do końca, chyba dbam też o zdrowie, ale nie przesadnie, nie mam poczucia winy, mam poczucie zaniedbań, bo o wiele rzeczy zaniedbałem za bardzo. Zbyt przejmowałem się swoją rolą i, że mam zawsze rację. Myślałem, że prawo i sprawiedliwość muszą być zawsze po mojej stronie. Okazało się, że inni sądzą podobnie. Żal mi ich.
No i ruch. Tego nie ma w przykazaniach tego filozofa, ale moja żona to mówi: " Ruch może zastąpić każde lekarstwo,ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu".
Święta prawda, nieprawda imienniczko mojej żony ?

Ps. A to jest przykład mojego zaniedbania ( nie sprawdziłem , kto to jest ten G.C.):
G. Carlin, to komik i jeśli w tej jego filozofii starości jest tyle prawdy, co w czołowce tego pps, to dziekuję .
Po pierwsze, primo już nie żyje od 2 lat. Żył tylko 71 lat.
Te jego 10 przykazań jest jednak prawdziwe, tak 10 bibilijnych przykazań, które sam zredukował do 1.
A jakiego, to posłuchajcie sami"
George Carlin - 10 przykazań (polskie napisy)]

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 01-09-2010 o 16:44.
Odpowiedź z Cytowaniem