Wątek: Sens życia
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #181  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 16:49
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
"Faktem jest że Biblię współtworzyli śmiertelnicy, jednak głównym Autorem jest Duch Święty.
Zgadza się że zbawienie jest proste, lecz nie Bóg. Dawca życia jest niepojęty i etc."


Każdy z nas inaczej rozumie i ma do tego prawo. Biblię pisano 200 lat po śmierci Jezusa, więc nie może oddawać dokładnych faktów. Nawet zaraz, po fakcie, ludzki umysł myli się a co mówić po 200 latach.
Encyklopedia mówi:
"Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga, l.m. βιβλία, biblia – księgi) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i w greckim (w formie koinč (gr. κοινὴ)), "uznawanych" przez judaistów i chrześcijan za natchnione przez Boga".

Nie będę interpretować powstania biblii, ponieważ sama nie wiem czy podania o jej powstaniu są prawdziwe?
Skąd masz taką wiedzę kiedy napisano księgi Biblii ? Bo ja wiem że Apokalipsa ostatnia księga była pisana około 95 roku naszej ery gdy Jan miał 90 lat.

No ale Ty w końcu wierzysz w przesłanie Biblii, czy w to co napisał w 1992 roku Neale Donald Walsch ???

Czy w jednym zdaniu możesz ująć co jest celem i sensem życia ludzkiego ?
Odpowiedź z Cytowaniem