Wyświetl Pojedyńczy Post
  #30  
Nieprzeczytane 01-12-2010, 14:57
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Szczęście

Dawno temu pewien człowiek służył panu, który miał okropny charakter i za grosz cierpliwości. Niezależnie od wysiłków jakie podejmował, człowiek ten był wciąż przez swojego pana obwiniany i bity. Wszystkich dziwiło to, że ów człowiek był zawsze radosny, zaś jego pan smutny i przygnębiony. Jeden ze znajomych spytał się go-
" Dlaczego nie chodzisz smutny i przygnębiony, tylko twój pan?" Człowiek odparł- "Codziennie dostajemy jeden dzień zycia, pół dnia spędza się na jawie, a pół we śnie. Chociaż za dnia jestem służącym i mój pan traktuje mnie bardzo źle, w nocy śnię o tym, że jestem królem i tysiące sług dba o mój komfort. Mój pan zaś w ciągu dnia jest szalony, chciwy, złośliwy i nieszczęśliwy. Nic i nikt nie jest w stanie mu dogodzić. Nocą zaś ma koszmary i zdarza się że nie prześpi spokojnie kilku nocy z rzędu. W porównaniu z nim jestem szczęśliwym człowiekiem"

Pamiętajcie, tylko wy odpowiadacie za swoje szczęście. Jeśli nie jesteście usatysfakcjonowani tym co macie i wciąż narzekacie, to zmierzacie ku wiekuistemu nieszczęściu. Bardzo trafne są słowa "Gdy się uśmiechasz, uśmiecha się cały świat, lecz gdy płaczesz, płaczesz sam."
Odpowiedź z Cytowaniem