Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6965  
Nieprzeczytane 04-06-2018, 09:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Lilu zawsze wkurzała mnie głupota ludzka i na nią reagowałem w PRL w nowomowie inteligencji przeciwstawiało zdrową tkankę narodu chłopów i robotników.Mieli preferencje by dostać się na studia a niektórzy by pomóc dziecku w karierze pracowali jako struże. Doprowadzono do tego że płaca lekarza równa była sprzątacze bo władza wychodziła z założenia że ta grupa społeczna da sobie radę.To że medycyna stała na nie najgorszym poziomie to że władza nie ideologizowała uczelni medycznych bo wiedziała że z lekarzem może się zdarzyć że przyjdzie jej się spotkać i nie zamierzała słuchać porad ideologicznych. W innych dziedzinach preferowano wspieranie dzieci tych co byli prawidłową tkanką narodu i wykształcenie też zaczęło dołować.Po latach mamy dyskusje seniorów tych ze starego portfela z tymi z nowego przypominającego co się młodzież uczy obecnie w szkole podstawowej .

Władzy nie był potrzebny obywatel który umiałby dyskutować i swoje racje argumentami popierać stąd w starszym pokoleniu to argument to krzyk i słowa wytrych w starym systemie imperializm w nowym komunizm bez składu i ładu.Lilu nie żałuję że mogę stracić piszących elaboraty nie na temat .Wątek jest dla wszystkich tych co chcą się wypowiedzieć i coś ciekawego napisać lub podzielić się swoimi przemyśleniami .Nie tylko polityka ale przecież kultura to szerokie pojęcie w którym elementem nie jest tylko religia.

Dzisiaj przedstawiłem debatę która odbyła się w Wrocławiu ,dużo młodych ludzi potrafiących przedstawić swoje argumenty i zadać pytanie w języku angielskim , który jest językiem światowym jak kiedyś łacina. Nasze dzieci nie mają z tym kłopotów kończąc edukację ludzie znają język obcy , należy to do standardu i nie mają kompleksów kraju o niskiej kulturze.To dzięki zmianom 1989 które myśmy dokonali staliśmy się otwarci na świat i w dyskusjach możemy uczestniczyć ale wymagany jest pewien standard który obowiązuje w tego typu dyskusjach.

Czytając posty niektórych seniorów z głupimi komentarzami że podałem informację o firmie zajmującej się technologiami kosmicznymi. Polska to nie tylko skansen ale praca ludzi którym coś się chce mający osiągnięcia i uzyskali sukces życiowy.Należy promować takich ludzi i ich osiągnięcia a nie ciągłe spory na prawicy PO-PiS .
Odpowiedź z Cytowaniem