Wyświetl Pojedyńczy Post
  #36  
Nieprzeczytane 04-06-2021, 12:46
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 773
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Gratko!
A swoją drogą, to /powtórzę/ szkół politechnicznych, uniwerków, instytutów różnistych mamy miliony w kraju i na świecie, a one wszystkie jakoś nie potrafią znaleźć sposobu na neutralizację i przerób tego plastiku....
A dziś zastąpić go nie ma czym.
Witam Pluto!
I Gratko.
Pluto drogi. To fakt, że na dzisiaj, póki co, nie wymyślono tworzywa dorównującego własnościami fizycznymi i konstrukcyjnymi (optymalnie), plastikom. Wszystko prawda! Ale z tym ...nie potrafią znaleźć sposobu... ?
Może by potrafili, tylko nie szukają.
Nie wiem jak to jest na wydziałach chemicznych politechnik, bo sam studiowałem, i pracowałem do końca, (35) na mechanicznym.
Lecz ogólnie, pamiętam jeszcze jakie to nieraz prozaiczne tematy prac dyplomowych, (inżynierskich i magisterskich) wydają studentom ostatniego roku oraz doktorantom przyszli ich opiekunowie-promotorzy . I co z tego. Czy coś się zmieniło w tym względzie? Mimo upływu lat. Sądzę, że wątpię.
Aktualnie ministrem Edukacji i Nauki jest pan Przemysław Czarnek, (poprzednio byli Piontkowski, i wieeelcee zasłużony Jarosław Gowin). Ten pierwszy już zbiera odznaczenia.
Więc to do tych panów nasze słowa-inwokacje.

I jeszcze a'propos tych plastików.
Czy pamiętasz, że ja tu gdzieś zamieszczałem informację o tym, że naukowcy w Szwecji wynaleźli metodę na utylizację tych nieszczęsnych plastików. Użytkową i stosowaną, mam nadzieję, metodę. Ciekaw jestem czy ona się upowszechni. I czy Polska nie mogłaby kupić licencji.
Pozdrawiam Was.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 04-06-2021 o 14:19.
Odpowiedź z Cytowaniem