Wątek: kamica nerkowa
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 01-12-2021, 15:05
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie

Tak się składa, że akurat mogę powiedzieć parę słów na ten temat. Swoją drogą, to ostatnio miałam nawet okazję czytać interesujący artykuł w temacie. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi mi tutaj o ten https://www.dbajonerki.pl/schorzenia...amicy-nerkowej wpis. Okazuje się, że są choroby, które mogą przyczyniać się do powstawania złogów. Wśród nich należałoby wspomnieć m.in. o osteoporozie, dnie moczanowej, chorobie Leśniewskiego-Crohna, czy też nawracającym zakażeniu układu moczowego. Oczywiście przyczyny kamicy mogą być bardzo różne. Niejednokrotnie jest to wynik złej diety i stylu życia. Dużej ilości spożywanego mięsa i soli, małej ilości ruchu i słabym nawodnieniu organizmu. Co z leczeniem? Ważne jest tutaj rozpoznanie przyczyn. W przypadku kolki nerkowej niezwykle istotne jest zmniejszenie bólu. W tym przypadku trzeba też pomyśleć o zmianie diety. Na szczęście można znaleźć wiele smacznych przepisów w internecie, które potrafią urozmaicić jadłospis w tym schorzeniu. Zresztą można poznać nowe smaki w ten sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem