Wyświetl Pojedyńczy Post
  #33  
Nieprzeczytane 10-04-2024, 15:18
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Nurt hipokratejski profilaktyczny medycyną przyszłości.

Droga jaką podążam w walce o moje zdrowie, mam prawie 94 lata. cz.II

2. Dwa nurty systemu medycznego.
Witam. K. Romanowski - specjalista chirurgii ogólnej AM w Warszawie, lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej /źródło - Internet/ podaje - W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: a/ hipokratejski i b/ komercyjny.
a/ Nurt hipokratejski reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jako nauczyciel, albo jako osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.

b/ Nurt komercyjny - szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, które sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami . Na zdrowie nie ma tu miejsca.

Z informacji zawartych w dwóch nurtach systemu medycznego posiadamy pełen obraz czego możemy spodziewać się w realizacji swego zdrowia w leczeniu chorób niezakaźnych. A. Janus podaję, ze medycyna akademicka zbudowała swoje fundamenty na teorii chorób zakaźnych. Komercyjny nurt leczenia znalazł swoje urzeczywistnienie w obecnie stosowaną przez służbę medyczną drodze postępowania.
Leczenie objawowe, leczenie skutków chorób niezakaźnych , a nie ich przyczyn, to główne ukierunkowanie działania medycyny akademickiej. Doprowadziło ono do zasady - pacjent dla lekarza, a nie lekarz dla pacjenta.

Leczenie skutków a nie przyczyn chorób niezakaźnych stanowi syzyfową pracę, która oznacza czynność nie mającą końca, z góry skazaną na niepowodzenie dla pacjenta. Dla mitycznego Syzyfa była ona karą, natomiast dla lekarza jest nagrodą. Przygotowuje on w ten sposób pacjentów, których mu nigdy nie zabraknie. Należy podkreślić, że przy leczeniu objawowym nie ma potrzeby znajomości przyczyny choroby. A w związku z tym nie można stosować profilaktyki zdrowotnej dla chorób niezakaźnych.

Nurt hipokratejski systemu medycznego, jaki przedstawia Krzysztof Romanowski w przeszłości reprezentował medycynę profilaktyczną, hipokratejską, ja podążam tą drogą. W następnym poście przedstawię informacje , które umożliwiły mi stosowanie przyczynowe leczenie chorób niezakaźnych oraz warunki stosowania profilaktyki zdrowotnej naturalnej, dla tych chorób. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem