Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 15-10-2014, 03:13
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Nie latwy temat i brak wolontariuszow, to moze ja zaczne z tym co znam.

Cytat:
Napisał dziwna07
(...) trafiłam do ludzi z Al.-anon i AA.
Jakich pięknych ludzi ja tam spotkałam!
O co chodzi ?...

Rozważanie małżonki alkoholika wedlug Al-Anon - < http://www.al-anon.org.pl/>
"Właśnie dziś przeżyję dzień dobrze, nie próbując natychmiast rozwiązać moich wszystkich problemów.
Jestem w stanie czynić przez dwanaście godzin to co przeraża mnie, gdy pomyślę że miałabym znosić przez całe życie."


To potrzebne dla tego ze malzonka alkoholika jest niby uwięziona w jego toxicznym "wszechświat" i nigdy nie bedzie
w stanie jemu "pomagac", wlasciwie bo zyje znim i jest, z tego powodu, za bardzo zwiazana emocjonalnie do wszystkich
problemow tyczacych sie do tej sytuacji.
Malzonka musiala by byc kazdy dzien absolutnie neutralna, ale to najtrudniejsze. Do takiego celu uczy i pomaga Al-Anon.
Uczy takze byc rozsądnie egoistyczna i nie akceptowac nosić płaszcz niedoli alkoholika.


AA - Anonimowi Alkoholicy
AA określają siebie tak:
"Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją,
aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu.
Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Nie ma w AA żadnych składek ani opłat,
jesteśmy samowystarczalni poprzez własne dobrowolne datki.
Wspólnota AA nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją,
nie angażuje się w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów.
Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu."

(Copyright "A.A. Grapevine", Inc.)

Z tego punktu widzenia wyglada ze, wedlug pierwszy akapit, ​​tylko alkoholik może pomóc innemu alkoholikowi.
Widocznie to łączy doświadczenie z Al-Anon.
Warto tez podkreslic ze AA "nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów"; czyli między innymi, odmienne sposoby
"leczenia" i roznych tw terapie dla alkolikow.



just my few cents...
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem