Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 06-07-2011, 21:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanaster !

Cytat:
Napisał bogdanaster
Zamiast próbować odpowiadać na to pytanie podam tylko adres ciekawej strony:
http://gasland.pl/
Film znajdujący się na tej stronie warto obejrzeć w całości. W świetle przytoczonych faktów (eksplodująca "woda" z kranu i tp.) staje się jasne czym zapłacimy za eksploatację złóż gazu łupkowego
Obejrzałem ten film w całości i muszę przyznać, że nabrałem innego spojrzenia na wydobycie gazu łupkowego w Polsce. Jestem teraz nastawiony bardziej sceptycznie.Jacque Fresco nie pisze nic o nim w swojej książce, nic o generowaniu energii z paliw kopalnianych, a gaz łupkowy przecież należy do nich.
Rozpisuje się natomiast o naturalnych, odnawialnych,źródłach (energii geotermalnej, wiatrowej,słonecznej, wód morskich itp), których mamy pod obfitość , starczącą nam nam setki lat. Tylko musimy się do tego zabrać, bo nie powoduje ona niszczenia podstawsowych zasobów planety:wody, powietrza i środowiska (otaczającej i żyjącej w symbiozie z nami przyrodzie).
Zniszczenia spowodowane przez wydobycie gazu łup. będą tragiczne w skutkach dla mieszkańcow terenów łupkowych w Polsce. Nie powinniśmy sie śpieszyć z ich wydobyciem, bez wnikliwego zbadania skutków ujemnych.
Widzę teraz, że powinienem ten wątek otworzyć w dziale społeczeństwo, bo ekologia to bardziej problem społeczny chyba, niż polityczny ?
Gratuluję Ci lat, Bogdanie , choć daleko Ci jeszcze do wieku Jacque`a Fresco.

Ps. Żrodeł energii wg. J.Frseco:
http://www.voila.pl/147/o3ih3/?1
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 08-07-2011 o 13:32.