Wyświetl Pojedyńczy Post
  #422  
Nieprzeczytane 24-01-2017, 18:58
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 850
Domyślnie

Wrocławski Teatr Współczesny ponownie zaprasza na Naukę Chodzeniawg Tadeusza Różewicza

"To najlepszy spektakl kilku ostatnich sezonów."

Gramy: 1, 2, 3, 4 lutego, g.18.30
dla Państwa bilety w cenie promocyjnej - 10
rezerwacja miejsc: karolina.zuraw@wteatrw.pl
lub pod nr 713588941


MuzeumWspółczesneWrocław i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mają zaszczyt zaprosić na wystawę
sir Tony’ego Cragga, jednego z najbardziej cenionych rzeźbiarzy świata.


Wernisaż: 3 lutego 2017, godz. 18:00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a.
Link do pobrania pakietu prasowego: http://goo.gl/O52cPm

Po niemal 20 latach polska publiczność, po raz drugi w ciągu kilku miesięcy (po ubiegłorocznej prezentacji w CRP Orońsko), będzie miała okazję podziwiać twórczość Tony'ego Cragga. Na wystawie we Wrocławiu zostanie zaprezentowanych kilkanaście prac z lat 1998–2016, będących przykładem fascynującej twórczości artysty. Obok prac przestrzennych zaprezentujemy akwarele, dające widzowi szerszy pogląd na jego twórczość. Ekspozycję zorganizowano w galerii dolnej, a także – po raz pierwszy w historii Muzeum – na dachu budynku.

Tony Cragg (ur. 1949) wraz z kilkoma innymi brytyjskimi artystami, takimi jak Antony Gormley, Anish Kapoor czy Mark Wallinger, współtworzy potęgę współczesnej rzeźby angielskiej. Jego dzieła znajdują się w muzeach, prywatnych kolekcjach, na placach miast i w słynnych parkach rzeźby. W 1988 roku twórca reprezentował Wielką Brytanię na 43. Biennale w Wenecji i w tym samym roku dostał prestiżową nagrodę Turnera. Cragg uznawany jest za mistrza materiału. Jego prace, wykonane z brązu, kamienia, szkła, ceramiki, żywic czy drewna, zachwycają organiczną formą, dynamiką meandrującego kształtu, intrygującymi tytułami. Sytuują się pomiędzy sztuką abstrakcyjną a figuratywną.


Muzeum Współczesne Wrocław | Wroclaw Contemporary Museum
pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
T: +48 71 356 42 67 | M: +48 666 306 936
www.muzeumwspolczesne.pl


wtorek, 24 stycznia 2017, godz. 12:00 – 14:00, Wrocławskie Centrum Seniora , s. 210
Prelekcja: Jak unikać drogich kredytów: przekształcenie obecnych umów kredytowych na korzystniejsze warunki (niższa rata/tańszy kredyt) – wzięcie nowych kredytów gotówkowych, hipotecznych, firmowych, ubezpieczenia na życie lub majątek: mieszkania, domy, samochody, inne – w jaki sposób ustrzec się przed niekorzystnymi zapisami w umowach kredytowych i ubezpieczeniowych,
prowadzenie: Michał Woźny, Maciej Grams (Lion Finance)




Akademicki Teatr AULA wystawi dramat „Kartoteka” Tadeusza Różewicza.
Akademicki Teatr AULA, działający w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, już po raz trzeci w tym roku akademickim, wystawi sztukę Kartoteka. Scenariusz opracowany został na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza. Miłośnicy teatru mogą nieodpłatnie wziąć udział w spektaklu, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godz. 19:00 w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu. Reżyserem przedstawienia jest Monika Taras.[FONT='open sans',serif] [/font]

Dramat Tadeusza Różewicza oparty na odrzuceniu reguł kompozycyjnych i zastanych konwencji, stanowi zarazem metaforę dekompozycji świata i zanurzonego w nim Bohatera. Spektakl współtworzą nakładające się na siebie obrazy: pustki wewnętrznej oraz zjawisk, ludzi, treści świata zewnętrznego, które niezależnie od kontekstu historycznego, dotyczą egzystencjalnych problemów każdego z nas, każdego człowieka – podkreśla reżyser spektaklu Monika Taras. Sceniczne miejsce akcji to jednocześnie pokój-ulica-kawiarnia i teatr w teatrze. Przewijające się przez scenę postaci, nie są przypadkowe, wyłaniają się ze snu, strumienia świadomości i różnych warstw pamięci wieloimiennego Bohatera, ale też z tradycji literackiej i teatralnej. Zwielokrotnione możliwości interpretacyjne Kartoteki oczekują od widza nadawania aktualnych dopełnień i znaczeń. „Widz może dopisać swój początek lub koniec opowiadania. Kurtyna nie zapada. Być może opowiadanie jest tylko przerwane? Na godzinę, na rok…” – dodaje za Tadeuszem Różewiczem.

Tadeusza Różewicza jest jednym z najbardziej wyrazistych polskich literackich przykładów tzw. teatru absurdu, w charakterystyczny sposób odwracającego tradycyjne role, nadającego specyficzny kontekst interpretacji rzeczywistości i postrzegania świata, co stanowiło inspirację dla zespołu Teatru AULA do pracy nad wystawieniem tego dramatu. Spektakl Kartoteka na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza wystawiony zoatanie w sobotę 28 stycznia 2017r. o godz. 19:00 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu, gdzie mieści się siedziba akademickiego Teatru AULA. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=7GXZ...ature=youtu.be

Akademicki Teatr AULA w DSW
Teatr AULA, którego otwarcie i premierowa inscenizacja miały miejsce z okazji 18 lat istnienia Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, jest jednym z wielu projektów artystycznych realizowanych przez uczelnię. Reżyserem i opiekunem grupy młodych artystów jest Monika Taras. Do tej pory wystawione zostały dwa pełne spektakle „Pięć obrazów z szafy. Ciąg dalszy bajki” z wykorzystaniem fragmentów wybitnych tekstów dramatycznych (W. Gombrowicza, T. Różewicza, J. Baldwina), którego ramę fabularną stanowi tekst Roberta Fulghuma oraz „Agencja skutecznej pomocy” inspirowany tekstem Charlesa Bukowskiego „Odmóżdżarka”
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem