Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8573  
Nieprzeczytane 27-01-2019, 10:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Podzielona dusza Ameryki Rewolucja kulturalna w USA (53 min. ) Dostępne do 22/04/2019
https://www.arte.tv/pl/videos/075811...5tlrez3-ADczqI

Rasizm, nietolerancja i ksenofobia zawsze były częścią realiów amerykańskiego imigracyjnego kraju. Jednak pod rządami Trumpa nienawiść w społeczeństwie niepokojąco wzrosła. Reżyser Jörg Daniel Hissen podróżuje po rozdartym kraju, rozmawiając z działaczami pokojowymi, artystami, dziennikarzami i politologami na temat współczesnej sytuacji amerykańskiego społeczeństwa.
W Stanach Zjednoczonych kraj zdaje się obecnie podzielony i rozgorączkowany. Pełen stereotypów i uprzedzeń wobec osób z innych regionów. Nigdy wcześniej nie było tak źle. Co stało się z krajem, w którym współczesne społeczeństwo jest tak okropnie skłócone i podzielone? Jaka jest dziś Ameryka?
„Faszyzm w Europie zyskał na znaczeniu, gdy ludzie poczuli, że nie są już panami własnego losu. W Ameryce ma to miejsce w 90% przypadków, więc załamane osoby szukają wybawcy. Pojawia się Trump i mówi: ja was uratuję! To antyteza wybawcy, to diabeł we własnej osobie. Ale on jako jedyny mówi, że ich wybawi, więc go popierają” mówi David Cay Johnston, dziennikarz i publicysta.
„Prawicowy populizm sprawił, że ludność USA w ostatnich latach mocno się zdezintegrowała. W naszym kraju już dawno doszło do dużego rozdarcia. Jeśli ludzie słyszą rasistowskie, seksistowskie, homofobiczne, islamofobiczne wypowiedzi prezydenta, to myślą, że sami mogą się tak wypowiadać. Prezydent się tak zachowuje? To mnie też wolno. To, co było skryte, wychodzi na jaw w przestrzeni publicznej” mówi aktywistka Paula Green.
„Nazywam to gwałtowną reakcją, która trwa już od 1968 r. To reakcja na liberalizm. Trump to nic nowego. Kontynuuje to, co zaczęło się dawno temu” mówi Thomas Frank, historyk i analityk polityczny.

Klimatyczny fact check: wulkany, słońce i wielcy emiterzy ( 11,21 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=elVY...sW6f04B1zeF4FI
Na początku filmu mówię o "marcu tego roku". Chodzi oczywiście o rok 2018. Nagrywałam materiał jeszcze w grudniu i myślałam, że uda mi się opublikować go na czas

Jak sami widzicie nie tylko Polska ma problemy z swoim przywódcą Kaczyńskim i rządami prawicy. Nie słyszałem by się kiedyś wypowiadał na temat globalnego ocieplenia ale też nic w tej sprawie nie robi.Podobnie jak Tramp religia jest elementem gry politycznej .
Odpowiedź z Cytowaniem