Wyświetl Pojedyńczy Post
  #103  
Nieprzeczytane 25-08-2012, 00:30
Eunicka's Avatar
Eunicka Eunicka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska, Pomorze
Posty: 101
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nika
Podobno wieczorem zalecane są węglowodany,ja jem to, na co danego dnia mam ochotę.Zauważyłam jednak,że owoce przed snem sprzyjają niespokojności brzucha,toteż pochłaniam je w sporych ilościach w pierwszej połowie dnia.
Też kiedyś myślałam, że węglowodany są dobre jako ostatni posiłek przed snem, ale jednak nie, ani owoce (surowe warzywa), ani zboża na noc nie są wskazane.


Cytat:
Napisał Dada 22
Ja tu zdrowe rady daję w sprawie otrąb i jogurtu na kolację
Dla kogo zdrowe, dla tego zdrowe...

Nic dziwnego, że po posiłkach opartych na zbożach i cukrach pojawia się ssanie w żołądku. Pobudzają wydzielanie insuliny do krwi, a ta insulina potem woła jeść - zjawisko to nazwano to "cukrowy blues". Jeśli koniecznie chcemy jeść na kolację węglowodany to w postaci duszonych warzyw lub ziemniaków w mundurkach (mogą być z jogurtem). Najrozsądniej jednak zjeść coś białkowego i nie unikać obsesyjnie tłuszczu. Tzw. potrawy lekkostrawne pobudzają apetyt, bo organizm nie da się oszukać.
Osoby, które późną kolację tłumaczą późnym zasypianiem, powinny się zastanowić nad swoim zegarem biologicznym. Ponieważ jednak zaczytałam się ponad miarę, przypomina mi to, że od godziny powinnam spać
Odpowiedź z Cytowaniem