Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 12:44
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Profilaktyka zdrowotna medycyną przyszłości.i.


Witam
W Warszawie 21.10.2016r odbyła się czwarta międzynarodowa konferencja naukowa na temat - "Profilaktyka Zdrowotna Medycyną Przyszłości". Konferencja była szczególna, gdyż po raz pierwszy została skierowana do lekarzy zajmujących się leczeniem osób starszych. Temat ten bardzo trudny, zwłaszcza dla lekarzy i ważny dla pacjentów będzie teraz częściej poruszany w różnych środkach masowego przekazu.

Ja przedstawię na swoim przykładzie mały wycinek tego zagadnienia. Lekarze leczą objawy /skutki/ chorób niezakaźnych, czyli kierują się biznesem. Angielski prof. Michael Van Straten w książce pt. "Uzdrawiająca moc natury" informuje, że medycyna zachodnia /akademicka/ została ukierunkowana przez przemysł farmaceutyczny na filozofię leczenia - "pigułka jest dobra na wszystko" na każdą chorobę.

Ja leczę przyczyny chorób niezakaźnych, stosując profilaktykę zdrowotną hipokratejską. Realizuję Medycynę Praw Natury - jest to umiejętność zapobiegania chorobom przez stosowanie praw natury.Spotykam się z uczestnikami Klubów Seniora w Gdańsku i pokazuję im na swoim żywym przykładzie, że jestem sprawny fizycznie mimo, iż choroby reumatyczne atakują mój organizm ponad 50 lat /mam 86 lat/. Dzieje się tak dlatego, że nie stosuję pigułek, a walczę z przyczynami chorób, realizując Medycynę Praw Natury.

Człowiek jest integralną cząstką natury. Jego anatomię i fizjologię ukształtowały prawa natury i one decydują o naszym zdrowiu. Do walki z przyczynami chorób nie są potrzebne pigułki. Człowiek sam musi każdego dnia podporządkowywać się prawom natury. Np. dla chorób reumatycznych narządów ruchu główną ich przyczyną jest nieodpowiednia temperatura ciała /prawo natury/ w miejscach chorych organizmu. Decyduje ona o potrzebnym krążeniu krwi, umożliwiającym odżywianie bolących komórek narządów ruchu. Wymaganą temperaturę ciała może zabezpieczyć każdy bezpośrednio sam przez odpowiednie okrycie, zwłaszcza w czasie snu. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem