Wyświetl Pojedyńczy Post
  #30  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 23:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=Karol X]Pluto
Cytat:
Nie pomniejszaj udzialu NSZ w walce z okupantem,w walce o wolna i niepodlegla Polske.Dotyczy rowniez Brygady Swietokrzyskiej.
Pisałem o Brygadzie. Nie o całych NSZ.
Cytat:
Jesli mozesz to przedstaw w jakims linku informacje na temat zabojstwa wlasnego dowodcy przez zolnierzy NSZ.
Nie moge nigdzie znalezc.
Poszukaj pod. płk.Nakoniecznikoff-Klukowski. ps. Wacaw Gronowski, Kmicic. W. Żaba ps Żniwiarz szef sztabu Okregu Cz-wa NSZ. Są też memuary Żochowskiego wydane w Australii. I "NSZ w dokumentach" Żebrowskiego*, któremu troche wyprostowałem poglądy na ten przypadek. Spory materiał byl tez kilka ładnych lat temu w "Gazecie" z Toronto...nie wiem czy dostępny w ich archiwach.
W kazdym razie troche literatury w tej materii jest.
Cytat:
Zapisy statutowe tej organizacji bojowej moga budzic w tobie wstret,we mnie nie.
Tu nie chodzi o wstret, bo to nie w takich kategoriach powinniśmy zaszłości rozpatrywac, a o fakty, legalność, stosunek do Podziemnego Państwa i Delegatury na Kraj Rządu na Uchodźctwie.
Cytat:
"Odbieramy na zupelnie innych falach".
Wbrew pozorom dałoby sie je zestroić. Jak się lepiej przyjrzec to nie sa wcale tak odległe od siebie.
A poza tym, to miałem bliskich krewnych i trochę znajomych w obu [AK i NSZ] organizacjach, więc miałem wzorce pomocne do wyrabiania sobie poglądów na tamte czasy.
Jeśli kiedys dane będzie nam się spotkać, to proponuję tematyczny tour po Kulach pod tym właśnie kątem.
Cytat:
Jeszcze jedno.
Dlaczego przed moim nickiem stawiasz znak malpy?Poprzednio rowniez.
@=at=do...
Kierowałem mój post do Ciebie. Chyba nie miałes jakichś dziwnych skojarzeń w zwiazku z tym?
Czy w Szwecji @ tez tłumaczy się jako małpa? Sądziłem, ze to jedynie krajowy wynalazek.
*) ten akurat nie historyk, a ..pasjonat NSZ-tu.
A generalnie to wśród kombatantów na Zachodzie środowisko NSZ-owców nie cieszyło się wielkim mirem.
Odpowiedź z Cytowaniem