Wyświetl Pojedyńczy Post
  #788  
Nieprzeczytane 07-06-2018, 17:13
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Camel

Lulka napisała:

Camel 01 miło mi, że jest tu choć jedna osoba, która słucha rocka progresywnego i docenia zespół Camel
Setlista w Zabrzu była identyczna.
Do tego artyści muszą być bardzo ciepłymi ludźmi, świadczy o tym zachowanie w nietypowej sytuacji.
W drugiej części koncertu nagle zaczął szwankować mikrofon Latimera.
Aby dać czas ekipie na usunięcie usterki, zespół natychmiast wstał od instrumentów i podszedł
na sam brzeg sceny, żeby się osobiście przywitać z ludźmi.
Biorąc pod uwagę trudności w chodzeniu, był to bardzo piękny gest, który świadczy
o tym jak traktują swoich fanów.

Zwróciłam jeszcze uwagę na doskonałego perkusistę, nadawał zdecydowany ton utworom.



Mnie również miło Lulka,że gustujesz w takim rodzaju muzy.
W 2015r byłem na pięknym koncercie Camel w Krakowie- sala ICE Congress. To nowoczesne audytorium,które zapewniło zebranym naprawdę super warunki dźwiękowe w odróżnieniu od warszawskiej Progresji gdzie nie było miejsc siedzących i klimatyzacji.
Camel zaprezentował na tym koncercie kilka żelaznych punków, z których nie rezygnuje niemalże „od zawsze” (Never Let Go, Spirit Of The Water, Lunar Sea, Drafted, Ice, Mother Road, Lady Fantasy).
Warto zauważyć, że tym razem Camel zajechał do nas po raz pierwszy w pięcioosobowym składzie. Oprócz Latimera, Bassa i Clementa zobaczyliśmy na klawiszach Tona Scherpenzeela z holenderskiego Kayaka oraz znanego z Renaissance i swojego solowego projektu I and Thou Jasona Harta, wspierającego grupę nie tylko na instrumentach klawiszowych, ale też na akustycznej gitarze i tamburynie.

Setlista tego koncertu:

Never Let Go,
The White Rider,
Song Within a Song,
Unevensong,
Spirit of the Water,
Air Born,
Lunar Sea,
Another Night,
Drafted,
Ice,
Mother Road,
Hopeless Anger,
Whispers in the Rain,

bisy:

Lady Fantasy,
Long Goodbyes.



Camel - live sala ICE Krakow 2015

https://www.youtube.com/watch?v=bCWMcVBnVQY


Dziękuję Lulka za pozdrowienia i również pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem