Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 01-08-2019, 00:24
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie relacja

https://www.motherjones.com/politics...RTy5IEyQ0Y8RwQ
tłumacz google
7 GRUDNIA 2010 R
Moja wielka przygoda Levaquin
Antybiotyk Levaquin może spowodować uszkodzenie ścięgien - w tym niezwykle ważny Achilles.*|*<a href=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Achilles-tendon.jpg"> Anatomia Graya, przez Wikimedia Commons </a>.

Jest to osobista historia o niedawnej interakcji z systemem opieki zdrowotnej i przemysłem farmaceutycznym, która spowodowała, że ​​dokonałem ponownej oceny wielu rzeczy.
W piątek przed Świętem Dziękczynienia zdałem sobie sprawę, że jestem chory.*Miałem zły kaszel, ból gardła i nos był całkowicie zapchany.*Byłem dość nieszczęśliwy.*Byłem taki przez około tydzień, regularnie dozowałem NyQuil i DayQuil.*Sprawy wydawały się nieco lepsze - ból gardła uspokoił się i duszne uczucie zniknęło.*Ale wciąż kaszlałem, więc w ten czwartek poszedłem do lekarza.*Lekarz zdiagnozował zapalenie oskrzeli i przepisał antybiotyk.*


Większość przypadków zapalenia oskrzeli jest spowodowana przez wirusy, a nie bakterie, i ostatecznie odchodzi sama.*Wielu lekarzy*nie uważa, że ​​warto przepisywać antybiotykichyba że zakażenie utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni.*Ale około 10-15 procent przypadków zapalenia oskrzeli jest bakteryjnych, więc niektórzy lekarze uważają, że warto przepisywać antybiotyki w takich przypadkach - zwłaszcza jeśli pacjent cierpi na astmę.*Poszedłem więc do CVS, aby odebrać moją receptę.*To było 25 dolarów.*Teraz przyznano mi, że moje ubezpieczenie nie jest takie wspaniałe, ale antybiotyki zwykle mają 10 dolarów, więc byłem ciekaw.*Okazało się, że przepisano mi coś o nazwie Levaquin, o którym nigdy nie słyszałem.*Mój doktor nigdy nie wyjaśnił jej uzasadnienia przepisywania antybiotyku, więc nie jestem pewien, dlaczego wybrała ten antybiotyk, ale postanowiłem przeczytać informacje o leku w metrze w drodze do pracy.*Okazuje się, że Levaquin ma duże ostrzeżenie informujące, że może spowodować „uszkodzenie ścięgna (np. Zapalenie ścięgna, zerwanie ścięgna) w trakcie lub po leczeniu”.
Nie myślałem zbyt wiele o ostrzeżeniu i wziąłem pierwszą dawkę, zgodnie z zaleceniami, około czwartku w południe.*Ale pod koniec dnia postanowiłem przyjrzeć się temu lekowi.*(Domyślam się, że zdanie „uszkodzenie ścięgna” wciąż było w moim umyśle i prawdopodobnie podświadomie szukałem wymówki, aby nie iść na siłownię.) Okazuje się, że uszkodzenie ścięgna opisane na etykiecie dotyczy wielu starszych osób mając ścięgno Achillesa.*Tak.*Ale były też skargi na długotrwałe bóle mięśni i uszkodzenia ścięgien, nawet u młodszych ludzi.
Okazuje się, że oryginalne ostrzeżenie o Levaquin i podobnych narkotykach („fluorochinolony”, w tym Cipro i Avelox) było wynikiem pozwu wniesionego przez oddolną publiczną grupę wsparcia publicznego Citizen.*Został dodany w 2008 r. Po 12-letniej walce prawnej.*Dr Sidney Wolfe, dyrektor Public Citizen's Health Research Group, powiedział mi, że fluorochinolony są nadal „bardzo przepisane” i powiedział, że „rzadko są lekami pierwszego wyboru w przypadku jakiejkolwiek infekcji”.*
Naprawdę zacząłem się pocić (dosłownie), kiedy zdałem sobie sprawę, że biorę kortykosteroid - jedną z klas leków, które mają zaostrzać ryzyko uszkodzenia ścięgien spowodowanego przez Levaquin i takie narkotyki.*Widzisz, mój lekarz przepisał mi również*Advair*, lek na astmę, który*łączy*steryd z długo działającą wersją tego, co jest w normalnych inhalatorach „ratunkowych”, które mają wszystkie popioły.*To mnie przeraziło.*Mój lekarz oczywiście musiał wiedzieć, że biorę lek (kiedy rozmawialiśmy, moje zapiski na receptę były tuż przed nią na ekranie) i prawdopodobnie uznałem, że wszystko jest w porządku, biorąc pod uwagę, że jestem młody i zdrowy, i tak dalej.*Ale*47 stron skarg**na Topix i*29 stron na*Medical News Today*o skutkach ubocznych leku zdecydowanie mnie martwiło.*
W końcu odciągnąłem się od półki.*Właściwie to ufam autorytetowi i zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie w Internecie jest mnóstwo leków zawierających tyle lub więcej skarg.*Ponadto, ponieważ Levaquin jest 37. najczęściej przepisywanym lekiem w Stanach Zjednoczonych (co stanowi znaczną część przychodów farmaceutycznych Johnsona i Johnsona), musi istnieć wiele osób, które go przyjmują, nie zauważając żadnych krótko- i długoterminowych skutków ubocznych.*
Mimo to wszystko mnie przeraziło.*Kiedy mój Achilles zaczął boleć, kiedy jechałem później tego weekendu, postanowiłem przestać zażywać lek.*W poniedziałek zadzwoniłem do mojego lekarza.*Powiedziałem jej, że mam skutki uboczne, ale nie zapytałem jej, dlaczego przepisała Levaquin, mimo że byłem na Advair.*Sądzę, że byłem trochę szacowny.*Trudno jednak rzucić wyzwanie komuś, kto poszedł do szkoły medycznej na podstawie jakiegoś gówna, który czytasz w Internecie.*Zamiast tego powiedziałem jej o skutkach ubocznych (nie wspomniałem, że mogą być psychosomatyczni) i poprosiłem o inny antybiotyk.*Przepisała jeden.
Mimo to nie mogę się powstrzymać od myślenia o tym, jak to się stało.*Dlaczego mój lekarz przepisał jej lekarstwo?*Podejrzewam, że częściowo to moja wina: ludzie idą do lekarza, oczekując, że lekarz zaproponuje rozwiązanie.*Gdyby powiedziała, że ​​nic nie mogłaby zrobić, może nie byłbym zadowolony.*Istnieje wbudowane nastawienie do przepisywania.*Ponadto firmy farmaceutyczne wydają miliony dolarów na promowanie swoich leków.*Nie wiem, dlaczego mój lekarz wybrał Levaquin nad czymś innym (może być tak, że zdecydowała, że ​​ten rodzaj antybiotyku byłby bardziej skuteczny w przypadku zapalenia oskrzeli niż inne), ale może się zdarzyć, że zetknęła się z niektórymi z tych materiałów marketingowych i podświadomie wpłynęło na jej decyzję.*
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem