Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 08:23
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie opieka

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.
Witam!Może dobrym rozwiązaniem byłaby opieka tydzień na tydzień!!Tak jak ja z koleżanką wymieniałyśmy się u babci.Rodzina płaciła za 2 tygodnie 700 zł plus wyżywienie.Niestety babcia zmarła wczoraj w wieku 84 lat.Mieszkałysmy u niej w jednym pokoju i było nawet niezle.Pomyśl nad tym a co się tyczy kontaktów lekarsko pielęgniarskich to nie ma problemu lekarz z POZ przychodzi na wizyty domowe.Pozdrawiam ciebie i babcię!
Odpowiedź z Cytowaniem