Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 03:50
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
...Jak drwal przyszedl mi sciac w tamtym tygodniu wielkie drzewo ( na 4 pietra) i trzeba bylo na nie sie wspiac.. to musial miec ubezpieczeniebo w razie wypadku ja bylabym za niego odpowiedzialna.
I tak powstaja nieprawdopodobne historie, ktore pozniej powtarza cale Greenpoint i pol Polski. Gdybys Slowiczku zlecila sciecie drzewa oficjalnie zarejestrowanej firmie to nie musialabys sie obawiac, ze facet moze spasc jak kokos podczas wykonywania pracy i Ty bedziesz za to odpowiedzialna materialnie. Kto nie ryzykuje ten nie zyje co?
Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
...Ostatnio moja znajoma ktorej biznes zmniejszyl sie prawie do zera.. zostala operowana i jest leczona GRATIS.. Wcale nie musiala sprzedac domu zeby zaplacic jakis dlug ze szpitala...
Mialam zapytac o ten dom, ale sama Slowiczku odpowiadasz w cytacie ponizej. Prosze zwrocic uwage, ze kobieta prowadzaca swoj wlasny biznes nie posiadala ubezpieczenia zdrowotnego. Z tej prostej przyczyny, ze jest ono zbyt drogie dla wiekszosci pracujacych.
Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
... Medicaid jest wlasnie dla takich ludzi ktorzy nic nie maja i ich dochody nie sa dostatecznie wysokie aby placic za leczenie albo wykupienie sobie prywatnej ubezpieczalni...
Czytajac powyzsze stwierdzenie mozemy dojsc do wniosku, ze wszystko jest cacy tylko prezydent Obama chce na sile uszczesliwic zadowolonych z systemu zdrowotnego Amerykanow. Ale niestety tak nie jest dlatego to on wygral wybory, a nie faworyt naszego Slowiczka. Szpitale rehabilitacyne dla bylych zolnierzy wygladaja jak slamsy, a te dla biedoty omijaja nawet lekarze. Pytanie dlaczego jest tak ciezko przeprowadzic reformy w wydawaloby sie najbogatszym kraju swiata? Odpowiedzia niech beda slowa bylego prezydenta: -"Ronald Reagan warns that universal health care could lead to communism"- tlum.moje:(Ronald Reagan ostrzegl, ze powszechny system zdrowotny moze prowadzic do komunizmu). Zainteresowanych tematem najgorszej sluzby zdrowia w cywilizowanym swiecie odsylam do filmu Michael'a Moore'a "Sicko".