Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 14-10-2008, 01:43
Sengaia's Avatar
Sengaia Sengaia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 87
Domyślnie Zrosty pooperacyjne


31.07.2008 miałam operację...
tuż po było dobrze miałam kroplówki i zastrzyki przeciwbólowe ale już 2 tygodnie po operacji pojawiły się paskudne bóle w podbrzuszu... podczas konsultacji z lekarzem-powiedziano mi, że przez jakiś czas może jeszcze boleć, bo to świeża rana itd
Po 42 dniach po operacji wróciłam do pracy-przepracowałam 3 dni-4tego złapał mnie ból tak silny, że nie byłam w stanie się ruszać, stać , siedzieć. Zwolniłam się i udałam do lekarza...
wysyłano mnie do chirurgów, ginekologów, urologów-czyli jednym słowem każdego, kto może się znać na podbrzuszu.
Po 2 tygodniach badań, analiz, konsultacjach i usg-diagnoza: zrosty pooperacjne.
Jestem po antybiotykach, które miały ułatwić "rozrzedzanie" w tej chwili pozostały mi tylko środki rozkurczowe-ponieważ nie mogę brać więcej leków pzreciwbólowych i przeciwzapalnych, bo mogę sobie uszkodzić watrobę... albo żołądek mi wysiądzie.
Po kolejnej z rzędu konsultacji dowiedziałam się, że do 3 miesięcy po operacji, jeśli są zrosty powinno się zagoić i z czasem bóle powinny ustępować-ale one są coraz silniejsze!

Kończy się czas tolerancji dolegliwości a bóle zamiast zmniejszać się wzmagają się...
jesli nie pzrejdzie mi do końca miesiąca-znowu mnie pokroją...
czy zna ktoś może sposób żeby uśmierzyć ból?
Babcia zasugerowała mi ostatnio nagrzewanie bolesnego miejsca; pomaga ale na chwile... silne środki pzreciwbólowe m in Minesulin, Spasmophen działają na 3-4h potem znowu jest to samo.

Jeśli ktoś wie jak uporać się ze zrostami lub jak uśmierzyć ból proszę o pomoc.
Ja naprawdę jestem wykończona już stałym bólem to trwa już pół roku [łącznie z bólami przed operacją]

ps to miał być tylko "zabieg kosmetyczny" śmieszny i łatwy- codzienność dla chirurga a tu takie komplikacje...
__________________
"Kochaj całym sercem wszystkich ludzi, bo lepiej mieć w sercu ranę, niż kamień zamiast serca..."
Odpowiedź z Cytowaniem