Wyświetl Pojedyńczy Post
  #37  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 16:50
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Czy to znaczy, że dajesz właśnie znak do zakończenia dyskusji? Bo jakoś na to wygląda

To znaczy tylko,że skoro jesteśmy poTEJ stronie, za wcześnie na konkluzje, za stwierdzenia co można a czego nie można zaliczyć do Literatury narodowej.
Mówiąc o autorytcie, istotnie myślałem o Ewicie, nie zgadzam sie bowiem ze stanowiskiem:
"Napisała Malgorzata 50
Asienko kochana wybacz ale umieszczanie Lusi Oginskiej w jednym szeregu z Mickiewiczem to lekkie nadużycie.Literatura narodowa do moim zdaniem literatura po pierwsze dobra ,po drugie wpisana w dziedzctwo kulturowe narodu- na to by znaleźć sie w kanonie literatury narodowej trzeba jednak czegoś więcej niż pisanie lekko egzaltowanych wierszy chwalących Boga Ojczyznę i Matke Naturę.Nie będę tu robic wypisow ale literatura narodowa dla mnie to Mickiewicz Slowacki i Norwid a także Bruno Szulc ,Szymborska i Witkacy ,Baczyński i Gajcy ,Leśmian oraz wielu wielu innych .....Także Kapusciński i Kołakowski.Także osiecka ,Mlynarski i Przybora .Czyli zestaw nazwisk tych którzy wniesli swoj wklad do kultury i jezyka narodu nad Wisłą .Lusia moze zrobi to kiedyś ,a na razie to jest raczej zbiorek "wierszykow ze sztambucha" ..wrazliwych owszem zrecznych owszem ,ale strasznie egzaltowanych i niedojrzalych",
tak samo jak się nie zgadzam z żenujacym wręcz wyborem literatur podanym przez Panią minister Hall.
A że mamy z niektórymi forumowiczami różne rozumienie PATRIOTYZMU, to nie znaczy, że musimy znów podejmować jakieś wojny na miecze. Ale kulturalnie posprzeczać się możemy, czyż nie?
Ja staję po stronie Ogińskiej i Filipskiego. Zresztą samo jej nazwisko jest patriotyczne.

Ostatnio edytowane przez siekierka : 14-05-2008 o 16:54.
Odpowiedź z Cytowaniem