Wyświetl Pojedyńczy Post
  #881  
Nieprzeczytane 15-10-2019, 20:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Mieliśmy chleb dla elektoratu teraz mamy igrzyska .
Czy szef NIK Marian Banaś złożył rezygnację?
Takie pytanie z mównicy sejmowej postawił marszałek Sejmu Elżbiecie Witek poseł PO Sławomir Nitras. – „Obawiamy się, że jeżeli ta dymisja miała miejsce, zostanie podjęta próba wyboru nowego szefa NIK przez Sejm i Senat w starym składzie. To byłoby skandaliczne złamanie prawa, parlament nie ma prawa po nowych wyborach podejmować tak ważnych decyzji” – powiedział Nitras.

„Żadne pismo o rezygnacji pana Mariana Banasia do mnie nie wpłynęło. Nie wiem, skąd się to wzięło, bo przed chwileczką jeden z dziennikarzy mi wysłał SMS-a, więc chciałabym to zdementować. Nic mi na ten temat nie wiadomo” – odpowiedziała Witek. Możemy tylko dodać, że dzisiaj nic jej na ten temat nie wiadomo…

Witek – tuż po zadaniu pytania przez posła Nitrasa – zarządziła przerwę w obradach Sejmu… do środy. Co do porządku obrad marszałek Sejmu stwierdziła, że dzisiaj się on nie zmienił. Już niecierpliwie czekamy, jak to będzie wyglądało jutro…

Marian Banaś, głosami posłów PiS, został wybrany szefem NIK 30 sierpnia. Reporterzy „Superwizjera” TVN ujawnili spore nieścisłości dotyczące jego oświadczenia majątkowego. W związku z tym udał się na bezpłatny urlop.Koduj24.pl

Mamy działający Stary Sejm i Nowy
Odpowiedź z Cytowaniem