Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 15-11-2007, 18:41
zbych53 zbych53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 9
Uwaga Co z wykupem mieszkań


Dawno nie byłem a teraz potrzebuje pomocy.Jak wprowadzałem się do tego mieszkania w1983r. było to mieszkanie zakładowe i musiałem wpłacić kałcję 16400zl+8000 za urządzenia sanitarne czyli około24000zł. Po około 15 lat temu mieszkanie(dom) przejeła spółdzielna i bez większych różnic mieszkaliśmy do tej pory, jedynieco się zmieniło,to wyszczególnione ''remontowe'' od czynszu.Mam szansę wykupić, to mieszkanie,które jest już dawno przez lokatorów,zakład i spółdzielnie spłacone wszystko uregulowane sprawy gruntu itd. Szkopuł w tym,że spółdzielnia,która w ciągu 24lat zrobiła 1raz malowanie klatki schodowej i wymieniła drzwi wejściowe do budynku ,acha i jeszcze ociepliłajedną stronę bloku do 1/4 wysokości.Spółdzielnia życzy sobie za te usługi po około 1900zł od każdego lokatora.Uważam,że to nie jest zgodne z prawem,bo płacąc fundusz remontowy przez tyle lat,oraz czynsz dojść wysoki to nie jest ok. Czy moja kałcja mieszkaniowa może też być zrewaloryzowana i kto ma prawo to zrobi.Proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem